7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Kripto Yatırım Şirketi CoinShares, Ünlü İsviçre Bankasına Yatırım Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto varlık yatırım şirketi CoinShares, İsviçre merkezli online banka FlowBank’a yaptığı yatırım ile işletmede %9’dan fazla hisseye sahip olacak ve düzenlenmiş finansal kurumlar dünyasındaki yerini genişletecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto varlık yatırım şirketi CoinShares, İsviçre merkezli online banka FlowBank’a yatırım yaptı.
  • Bu yatırımı ile CoinShares, düzenlenmiş finansal kurumlar dünyasındaki yerini genişletecek.

FlowBank Pazarlama ve İletişim Başkanı Caroline Puder konu ile ilgili Cryptonews.com’a verdiği demeçte, İsviçre bankasının “kripto paralara yatırım yapmak için yoğun bir müşteri ilgisi gözlemlediğini ve bu talebi karşılamak için burada olduklarını” belirtti.

Binance indirim kodu

CoinShares ve FlowBank Ortaklığı

Puder ayrıca FlowBank’ın CoinShares ile olan ilişkisinin, bankanın “müşterileri için kesintisiz ve yenilikçi bir bankacılık ve yatırım yolculuğu yaratma misyonunu daha da güçlendirdiğini” söyledi. Puder, “FlowBank müşterileri CoinShares’in kripto parasına (borsada işlem gören ürünlerine) yatırım yapabilir.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

CoinShares’in yatırımı sayesinde banka, 2022’de müşterileri için kripto para ile ilgili bir dizi yeni özellik başlatmayı da hedefliyor.

Öte yandan CoinShares yatırımının değeri tam olarak açıklanmadı.

CoinShares’in Yükselişi

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, geçen Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, kripto endüstrisinin şekillendirilmesi için iki muhtemel eğilim olduğunu belirtmişti. Birincisi, küresel ve kurumsal yatırımcılardan gelecek yüksek bir yatırım dalgası; ikincisi ise inovasyonun (merkezi olmayan finans (DeFi), değiştirilemez tokenler (NFT’ler), Web3.0 ve bahis pazarları) alanında yükselmesi ile ortaya çıkacak “daha avangard” bir trend.

CoinShares, ayrıca, 2020’deki toplam gelirinin ikiye katlanarak 18.4 milyon GBP’ye (25 milyon ABD Doları) ulaştığını; şirketin elindeki toplam varlıkların ise yıl boyunca yaklaşık %290 oranında artarak 1.96 milyar GBP’ye (2.67 milyar ABD Doları) yükseldiğini bildirdi.

Son olarak 2020 yılında kurulan FlowBank, İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından verilen bir bankacılık lisansına sahiptir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar