9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Goldman Sachs’tan Çok Kritik Ethereum (ETH) Tahmini! “İki Ay İçerisinde…”

Önemli Gelişmeler

Ethereum ağının kendi kripto parası Ether, enflasyon beklentilerine uygun şekilde hareket etmeye devam ederse, Goldman Sachs’a göre önümüzdeki iki ay içerisinde %80’lik bir fiyat rallisi yaşayarak 8.000 dolara fırlayabilir.

blank

Goldman’ın küresel piyasalar yönetici direktörü Bernhard Rzymelka, Pazartesi günü müşterilerine gönderdiği raporunda, kripto paraların son birkaç yıldır büyük oranda enflasyon verilerini takip ettiğini belirtti.

blank

Rzymelka, Bloomberg Galaxy Crypto endeksini, enflasyonun piyasa tabanlı beklentileriyle karşılaştırdı ve ikili arasında gerçekten de güçlü bir korelasyon bulunduğunu tespit etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Rzymelka, özellikle Ethereum’un enflasyon piyasalarını yakından takip ettiğini belirtti. Ünlü stratejist ayrıca, ETH’nin ekonomi iyiye gittiğinde yükselişe meylettiğini de ekledi.

Rzymelka’ya göre, ABD’de enflasyon beklentilerinin son zamanlarda keskin bir şekilde artış göstermesiyle beraber ETH de benzer şekilde bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor olabilir.

Bitstamp verilerine ETH fiyatı Salı günü 4.500 dolara yakın bir seviyeden kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Goldman ayrıca, son grafik modelinin Ethereum’un ya yorulmaya başladığına ya da “yükselen bir rallinin başlangıcına ulaştığına” işaret ettiğini belirtti.

Goldman Sachs Analisti: “Ethereum Fiyatı 8.000 Dolara Kadar Yükselebilir”

Rzymelka’nın notu bununla birlikte ETH’nin potansiyel geleceğine dair de bilgiler içerdi. Rzymelka, ETH fiyatının bu yılın sonuna kadar 8.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bu fiyat artışı, ETH’nin Salı günkü zirvesi olan 4.468 dolardan %80’lik bir yükselişe tekabül ediyor.

Bununla birlikte Goldman, merkez bankalarının, enflasyonun bu denli sert bir şekilde yükselmesine izin vermeyebileceği konusunda da uyardı. Analiste göre, ETH, enflasyon beklentilerini takip etmeye devam ederse, uzun vadeli bir piyasa zirvesiyle birlikte bir ralli yaşayabilir.

JPMorgan da kısa bir süre önce, enflasyon değerlerinin kripto para piyasasına yön verdiğine dair işaretler gördüğünü belirtmiş ve yatırımcıların, ABD’deki yüksek enflasyon verilerine karşı altın yerine Bitcoin tutmalarını tavsiye etmişti.

İlgili Haber:  Yatırım Bankası Goldman Sachs, Ethereum ve DeFi Alanına Yöneliyor

Bununla birlikte birçok kurumsal yatırımcı ise bu argümana karşı oldukça şüpheci yaklaşıyor. Bu yatırımcılar Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların finansal portföylerde bulundurulmak için aşırı volatil olduğuna inanıyor.

2021 yılı kripto para piyasasında özellikle kurumsal yatırımcılar alanında büyük gelişmeler kaydetmişti. Buna ek olara kısa bir süre önce ABD tarihinin ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’si onay almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend