8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Çöken Sadece Bitcoin ve Kripto Değil, Tüm Piyasalar Çöküyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

İşin aslı şu, Fed para politikalarını sıkılaştırma kararı aldı ve çok yakında faiz oranlarını yükseltecek. Hem Türkiye’de hem dünyada enflasyon oranları artık görmezden gelinemeyecek kadar yüksek. İnsanlar satın alma güçlerinin giderek düştüğünü fark ediyor. Fed para politikasını sıkılaştırdıkça para bulmak zor olacağından, kripto paralara yatırım yapmak için daha az para olacak.

Binance indirim kodu

Çöküş çoktan başladı

Fed faizleri artıracağını açıkladığında piyasa çöküşü başlamıştı. Şu an bu çöküş borsanın da çöküşüyle daha da hızlanmış durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Borsanın düşme hızı, 2008’de gördüğümüz gibi bir duruma neden olabilir. Bu durum, insanlarda paniğe ve satışlara neden olacak. Son fiyat hareketleri nedeniyle insanlar borsa kazançlarını nakite çevirmeye başladı.

Yüksek enflasyon ve piyasa çöküşü

Tarihe bakacak olursak, yüksek enflasyonun olduğu her zaman, Fed, faiz oranlarını agresif bir şekilde artırarak yapay olarak bir piyasa çöküşünü tetiklemiştir.

blank

Faiz oranındaki bu artış ve Fed’in sıkı para politikası neticesinde, insanların daha az borçlanması, daha az harcaması ve daha az yatırım yapması piyasa üzerinde ciddi bir etki yapacaktır.

Yüksek enflasyon ile, insanlar hükümetlere olan güvenlerini kaybeder.

Toplu satışlar ve alım fırsatları

Piyasa çöküşünün gerçekleşeceğini gören insanlar paralarını daha hızlı bir şekilde çekiyorlar. Çünkü Fed artık sıkı para politikaları nedeniyle kimseye kolay para vermeyecek. Mevcut durum göz önüne alındığında kripto ya da hisselere yatırım yapan kişi sayısı çok düşük. Fed’in faiz arttırım kararı ile birlikte asıl çöküşün başlaması da muhtemel.

Ancak, çöküşler zirve yaptığında çoğu varlığı aşırı derecede düşük değerde bırakırlar. Bu gibi dibin görüldüğü andan sonra, bir yükseliş piyasası sırasında son derece hızlı yükselebilen kripto para gibi şeylere para yatırmak en uygun zamandır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar