11 Ağustos 2022, Perşembe
26.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Piyasası Çökerken, Son 30 Günde Artış Gösteren Sadece 3 Altcoin Var!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin Kasım 2021’de ulaştığı en yüksek seviyeden bu yana %50 değer kaybetmiş durumda.

Binance indirim kodu

Bitcoin piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olmaya devam etmesine rağmen, geçen yıl ATH yaptığı 69.000 dolardan beri değerinin yarısından fazlasını kaybetmiş durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2022’ye girişle birlikte başlayan yoğun satış baskısı kripto para piyasasını aşağılara çekti.

Kripto piyasalarındaki keskin düşüşler ABD borsasına da sıçradı. Goldman Sachs’ın derlediği kripto paralarla ilgili hisselerden oluşan bir sepet 2022’de değerinin yaklaşık üçte birini kaybetti. ABD borsalarında işlem gören Coinbase Pazartesi günü yüzde 13 düşerken, Bitcoin’e yoğun yatırım yapan bir yazılım şirketi olan MicroStrategy hisseleri de benzer şekilde düşüş yaşadı.

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası çökerken son 30 gün artış gösteren 3 altcoin var.

Osmosis (OSMO)

Osmosis, Cosmos SDK ile oluşturulmuş otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Başka bir deyişle, Osmosis özellikle Cosmos (ATOM) için oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsadır. OSMO ise bu DEX’in tokenidir.

OSMO son 30 günde %49 değer kazandı.
OSMO son 30 günde %49 değer kazandı.

OSMO fiyatı son 30 günde %49 artış gösterdi. Son günlerdeki piyasa çöküşüne baktığımızda bu artış çok dikkat çekiyor.

OSMO son 24 saatte ise %7.6 artış gösterdi.

OSMO en son ATH’sini geçtiğimiz haftalarda 17 Ocak 2022 tarihinde yapmış ve 11 dolara çıkmıştı. OSMO bu haberin girildiği esnada ise 9 dolardan işlem görüyordu.

COSMOS (ATOM)

Son 30 günde artış göstermeyi başaran bir diğer altcoin ise ATOM. Aslında birinci ve ikinci sırada görebileceğiniz üzere COSMOS ekosistemiyle alakalı altcoinler var.

ATOM son 30 günde %23 değer kazandı.
ATOM son 30 günde %23 değer kazandı.

ATOM son 1 ayda %23’lük bir artış gösterdi. Son 24 saatte ise %13.5’lik bir artış yaşandı. ATOM en son ATH’sini geçtiğimiz haftalarda 17 Ocak 2022 tarihinde yapmış ve 44 dolara çıkmıştı. ATOM bu haberin girildiği esnada ise 36 dolardan işlem görüyordu.

İlgili Haber:  Kava Platformundaki Havest.io, DeFi Ekosisteminin "Apple Store"u Olmayı Hedefliyor

FANTOM (FTM)

Son 30 gün artış gösteren bir diğer altcoin ise FTM. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haber Fantom’un toplam kilitli değerde (TVL) Solana ve Avalanche’ı geçtiğini yazmıştık.

FTM son 1 ayda %9’luk bir artış gösterdi. Son 24 saatte ise %12’lik bir artış yaşandı. FTM en son ATH’sini geçtiğimiz sene 28 Ekim 2021 tarihinde yapmış ve 3.4 dolara çıkmıştı. FTM bu haberin girildiği esnada ise 2.3 dolardan işlem görüyordu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar