Cola Light ile Cola Zero Arasındaki Fark

Anahtar fark: Cola Light ya da diğer adıyla Diet Cola ile Cola Zero arasındaki içerik ve tat olarak farklılıklar vardır. Coca-Cola Light’ın 100ml’sinde 1 kalori varken, Cola Zero’nun 100ml’sinde 0.5 kalori vardır.

Cola Light ile Cola Zero Arasındaki Fark

Hem Diet Cola hem Cola Zero Coca-Cola firmarının iki farklı ürünüdür. Her iki ürün de daha düşük kalori hedefiyle normal kolaya alternatif olarak piyasaya sürülmüştür. Cola Zero’nun çıkış noktası ilginçtir. Cola Light piyasaya sürüldükten bir süre sonra Coca-Cola şirketi erkeklerin Cola Light’ı kadın içeceği olarak gördüklerinden içmediklerini farkeder. Coca-Cola da bunun üzerine Cola Zero adını verdiği yine düşük kalorili başka bir ürünü daha piyasaya sürerve bu kez hedef hem kadınlar hem de erkeklerdir.

Her iki ürünün içeriği benzerdir. Sadece ufak bir tat farklılığı vardır. Her ikisinde de 0 şeker vardır.

Cola Zero tatlandırıcı olarak Aspartame ve asesülfam potasyum içerir. Cola Light ise tatlandırıcı olarak sadece Aspartame içerir.

Cola Light ile Cola Zero Arasındaki Fark

Cola Light Cola Zero
Alternatif isimler Diet Cola veya Cola Light Cola Zero
Piyasaya sürüldüğü yıl 1982 2005
Kalori 100ml’de 1 kalori 100ml’de 05. kalori
Besin değeri 0 kalori, 0 yağ, 70mg sodyum, 0 karbonhidrat, 0 protein 0 kalori, 0 yağ, 70mg sodyum, 0 karbonhidrat, 0 protein
İçerik Karbonlu su, karamel rengi, tatlandırıcı, fosforik asit, potasyum benzonat, doğal tatlar, sitrik asit, kafein. Karbonlu su, karamel rengi, tatlandırıcı, fosforik asit, potasyum benzonat, doğal tatlar, potasyum sitrat, asesülfam potasyum, kafein.
Facebook Yorumları