30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

COMP Fiyatı Son Bir Haftada %70 Yükseldi: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Merkezi olmayan borç verme protokolü Compound’un yönetim tokeni COMP, son 24 saatte %21 değer kazandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan borç verme protokolü Compound’un yönetim tokeni COMP, son bir haftada %70 oranında değer kazandı.
  • COMP fiyatı son 24 saatte ise %21’lik artış kaydetti.
  • Fiyattaki yükselişin temel sebebinin Compound protokolü tarafından başlatılan %4’lük APY getiri hizmeti olduğu belirtiliyor.

Compound protokolüne güç veren COMP tokeni, protokoldeki sabit bir %4 APY getiri hizmetinin başlatmasından sadece birkaç gün sonra %21’lik fiyat artışı yaşadı.

Binance indirim kodu

Compound Fiyatı Yükseliyor

Yaklaşık bir yıl önce piyasaya çıktığında verim çiftçiliği çılgınlığını başlatan COMP, şimdilerde 384 Dolar değerinde. COMP, geçen hafta genelinde %70’lik bir fiyat artışı yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Verim çiftçiliği, genellikle COMP gibi yönetim tokenleri kazanma karşılığında merkezi olmayan finans protokollerini “kazıma” uygulamasıdır.

COMP fiyatı ise Compound’un en son ürünü olan “Compound Hazinesini” 29 Haziran’da piyasaya sürmesinin ardından yükselişe geçti. Hizmet, “kripto olmayan yerel işletmeler ve finans kurumları” için tasarlandı.

Compound Hazine ile birlikte kripto dışı şirketler, ABD Doları ile çalışan stablecoin USDC’de %4’lük “garantili” getiriler sağlayabilir. Bu tip ürünler FDIC sigortalı değildir; ancak FDIC sigortalı bankaların sunduğu oranlardan daha yüksek getiri vaat ederler.

Coinbase de Benzer Bir Hizmet Başlattı

Sadece birkaç ay önce, diğer DeFi protokolleri %12’ye varan getiriler vaat ediyordu; ancak hem zaman hem de kripto piyasası değişti ve sabit oranlı olmayan stake protokollerindeki getiriler %4’ün altına düştü.

Compound’un hizmeti ise özellikle garantili bir gelir isteyen şirketler için oldukça önemli bir alternatif gibi görünüyor. Hatta Compound’un uygulamasını takiben, Circle ile birlikte USDC üreten Coinbase de %4’lük bir stablecoin tasarruf hizmeti başlatma kararı aldı.

İlgili Haber:  EFF’den Hindistan'daki Kripto Para Yasağına Sert Eleştiri

Coinbase’in hisse fiyatı henüz COMP kadar yükselmedi. 25 Haziran’da 224 Dolar seviyesinde olan Coinbase hisse fiyatı 29 Haziran’da %13.8 artışla 255 Dolara yükseldi; ancak geçtiğimiz gün tekrar 240 Dolara geriledi.

Bu uygulamalar aracılığıyla kripto dışı şirketler, doğrudan Coinbase ve Compound’a yatırım yaparak çok daha yüksek kazançlar elde edebilirler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar