8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Ethereum Yazılım Şirketi ConsenSys’nin Değeri 7 Milyar Dolara Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bugün en çok kullanılan Web3 adı verilen ekosistemin ana komponentlerini oluşturan Ethereum yazılım şirketi ConsenSys’nin değeri piyasadaki türbülansa rağmen son 4 ayda iki katına çıktı.

Binance indirim kodu

ConsenSys, Ethereum kurucu ortaklarından Joseph Lubin’in 2014’te kurduğu ABD kökenli bir şirket. Forbes 2018’de Joseph Lubin’in net mal varlığının 1-5 milyar dolar arasında olduğunu yazmıştı. Lubin aynı zamanda Vitalik Buterin ile birlikte Ethereum Vakfı’nın kurucularından biri.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ConsenSys’nin en popüler ürünleri arasında MetaMask, Infura, Truffle, Codefi, Diligence ve Quorum bulunuyor. Şirket Quorum’u 2020 yılında JP Morgan’dan satın almıştı. Ayrıca geçtiğimiz sene 65 milyon dolarlık yatırım almışlardı. Şirket aynı zamanda Meridio ve Gnosis gibi blok zincir tabanlı servislere de yatırımlar yaptı.

Dört ayda iki kat değerleme

ConsenSys Kasım ayında, 200 milyon dolarlık bir finansman ile 3.2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Bugün şirket, ParaFi Capital liderliğindeki 450 milyon dolarlık D Serisi finansman turunun ardından 7 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmış durumda. Yeni yatırımcılar arasında Temasek, SoftBank Vision Fund 2, Microsoft, Anthos Capital, Sound Ventures ve C Ventures yer alıyor.

Elde edilen bu son finansman ile şirketin amiral gemisi olan Infura ve MetaMask’a daha fazla kaynak ayrılması ve bu ürünlerin geliştirilmesi düşünülüyor. Firmanın açıklamasına göre MetaMask üzerinde köklü bir tasarım değişikliği yapılıyor ve bu değişikliğin yıl sonunda canlıya alınması planlanıyor.

Bu arada şirket bazı zorluklar ve eleştirilerle de karşı karşıya. Örneğin MetaMask ve Infura geçtiğimiz günlerde belirli bazı ülkelerdeki kullanıcıların cüzdanlarına erişimlerini engellemişti. Bu hareket kripto topluluğu tarafından oldukça sert bir şekilde eleştiri almıştı.

Ek olarak, bazı eski ConsenSys çalışanları firmanın denetimden geçmesi gerektiğini belirten açıklamalar yapmışlardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar