ConsenSys Quorum'u satın aldı.
ConsenSys Quorum'u satın aldı.

JP Morgan’dan satın alınan Quorum, “ConsenSys Quorum” markası adı altında, Ethereum’un kurumsal varyantı diğer ConsenSys ürünleriyle birlikte çalışabilir hale gelecek.

Bugün Twitter üzerinden yayınlanan bir duyuruya göre, Brooklyn merkezli blockchain yazılım şirketi ConsenSys, JP Morgan tarafından geliştirilen Ethereum blockchain’in kurumsal bir çeşidi olan Quorum’u satın aldı.

Sonuç olarak, şirket şimdi mevcut protokol mühendisliği yol haritasını Quorum ile birleştirmeyi planlıyor.

Duyuruda, “ConsenSys’deki tüm Kurumsal Ethereum protokol teknolojisi, ConsenSys Quorum markasının altında birleşecek ve geliştiriciler, temel teknoloji stack’lerini seçme seçeneğine sahip olacak” dedi.

Quorum açık kaynaklı bir proje olmaya devam ederken, aynı zamanda Codefi’nin finans ve ticaret uygulama paketi gibi diğer ConsenSys ürünleriyle birlikte çalışabilir hale gelecektir. Şirket, JP Morgan’ın da ConsenSys’in Quorum’da kullanılan gelişmiş özelliklerinin ve hizmetlerinin müşterisi olacağını da sözlerine ekledi.

ConsenSys’in CEO’su Joseph Lubin; “Ethereum’da ilk blok çıkarılmadan ve ConsenSys kurulmadan önce bile, JP Morgan ile Ethereum konsept ve üretim sistemleri kanıtları konusunda işbirliği yapıyorduk. Quorum’u ConsenSys Enterprise Ethereum stack’ine dahil etmekten büyük heyecan duyuyoruz ”dedi.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT) En İyi 3 Kripto Paradan Biri Olabilir mi?

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmasa da, “JP Morgan’ın 50 milyon dolarlık daha geniş bir anlaşmanın parçası olarak 20 milyon dolar daha yatırım yapmayı planladığı” tahmin ediliyor.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here