2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

ConsenSys, JP Morgan’ın Blok Zinciri Platformu Quorum’u Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

JP Morgan’dan satın alınan Quorum, “ConsenSys Quorum” markası adı altında, Ethereum’un kurumsal varyantı diğer ConsenSys ürünleriyle birlikte çalışabilir hale gelecek.

Binance indirim kodu

Bugün Twitter üzerinden yayınlanan bir duyuruya göre, Brooklyn merkezli blockchain yazılım şirketi ConsenSys, JP Morgan tarafından geliştirilen Ethereum blockchain’in kurumsal bir çeşidi olan Quorum’u satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sonuç olarak, şirket şimdi mevcut protokol mühendisliği yol haritasını Quorum ile birleştirmeyi planlıyor.

Duyuruda, “ConsenSys’deki tüm Kurumsal Ethereum protokol teknolojisi, ConsenSys Quorum markasının altında birleşecek ve geliştiriciler, temel teknoloji stack’lerini seçme seçeneğine sahip olacak” dedi.

Quorum açık kaynaklı bir proje olmaya devam ederken, aynı zamanda Codefi’nin finans ve ticaret uygulama paketi gibi diğer ConsenSys ürünleriyle birlikte çalışabilir hale gelecektir. Şirket, JP Morgan’ın da ConsenSys’in Quorum’da kullanılan gelişmiş özelliklerinin ve hizmetlerinin müşterisi olacağını da sözlerine ekledi.

ConsenSys’in CEO’su Joseph Lubin; “Ethereum’da ilk blok çıkarılmadan ve ConsenSys kurulmadan önce bile, JP Morgan ile Ethereum konsept ve üretim sistemleri kanıtları konusunda işbirliği yapıyorduk. Quorum’u ConsenSys Enterprise Ethereum stack’ine dahil etmekten büyük heyecan duyuyoruz ”dedi.

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmasa da, “JP Morgan’ın 50 milyon dolarlık daha geniş bir anlaşmanın parçası olarak 20 milyon dolar daha yatırım yapmayı planladığı” tahmin ediliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar