4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.5 C
İstanbul

Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) 2022’ye Güzel Bir Başlangıç Yaptı: Altcoinlerde %10’luk Artış!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının geneli yeni yıla durgun girerken; Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) %10’luk kazançları ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli yeni yıla durgun bir başlangıç yaptı.
  • Ancak altcoin piyasasında başarılı performansları ile dikkat çeken iki kripto para var: ATOM ve FTM.

Kripto para piyasası büyük oranda yeni yıla durgun bir başlangıç yaptı. Ancak dikkat çeken altcoinlerden ATOM ve FTM son 24 saatte %10 kazanç elde etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Genelinde Durgunluk

50.000 Dolar seviyesi üzerinde kalıcı olma hedefini gerçekleştirememesinin ardından lider kripto para Bitcoin (BTC) 2022 yılına durgun bir başlangıç yaptı. Son 24 saat verilerine göre fiyatı neredeyse değişmeyen BTC şu dakikalarda 47.337 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Önde gelen diğer kripto paralar da büyük ölçüde BTC’nin performansını takip etti. En büyük ikinci coin olan Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi son 24 saatte neredeyse hareket etmedi. ETH şu dakikalarda 3.736 Dolar fiyatından işlem görüyor. Solana (SOL), Cardano (ADA), Ripple (XRP), Terra (LUNA), Polkadot (DOT) gibi önde gelen kripto paralar da dahil olmak üzere piyasanın büyük çoğunluğu geçtiğimiz 24 saatte %2-3 seviyesinin üzerinde hareket etmedi.

Altcoin Piyasasının Dikkat Çekenleri: ATOM ve FTM

Piyasanın büyük bölümü durgun seyretse de iki adet altcoin kaydettiği yaklaşık %10’luk fiyat artışları ile dikkat çekiyor: Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM).

Cosmos blok zincirinin yerel tokeni olan ATOM, diğer pek çok altcoine nazaran 2022’ye gayet güzel bir başlangıç yaptı ve yılın ilk gününde yaklaşık %11’lik fiyat artışı yaşadı. Şu dakikalarda 35.84 Dolar fiyatında seyreden ATOM, son bir hafta genelinde de %25’in üzerinde değer kazandı.

İlgili Haber:  Ethereum 2.000 Dolara Yaklaşırken Analistler 2021 Boğa Koşusunun Farklı Olduğunu Söylüyor

Geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmeti sunan akıllı sözleşme platformu Fantom’un yerel tokeni FTM de son 24 saatte yaklaşık %9’luk fiyat artışı yaşayarak dikkat çekti. FTM fiyatı şu dakikalarda 2.47 Dolar seviyesinde seyrediyor. Tıpkı ATOM gibi FTM de son bir hafta genelinde yaklaşık %25 oranında değer kazandı ve yatırımcılarını sevindirdi. Öte yandan FTM, 28 Ekim’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.48 Dolar fiyatının neredeyse %30 daha aşağısında işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar