26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) 2022’ye Güzel Bir Başlangıç Yaptı: Altcoinlerde %10’luk Artış!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasasının geneli yeni yıla durgun girerken; Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) %10’luk kazançları ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli yeni yıla durgun bir başlangıç yaptı.
  • Ancak altcoin piyasasında başarılı performansları ile dikkat çeken iki kripto para var: ATOM ve FTM.

Kripto para piyasası büyük oranda yeni yıla durgun bir başlangıç yaptı. Ancak dikkat çeken altcoinlerden ATOM ve FTM son 24 saatte %10 kazanç elde etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Genelinde Durgunluk

50.000 Dolar seviyesi üzerinde kalıcı olma hedefini gerçekleştirememesinin ardından lider kripto para Bitcoin (BTC) 2022 yılına durgun bir başlangıç yaptı. Son 24 saat verilerine göre fiyatı neredeyse değişmeyen BTC şu dakikalarda 47.337 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Önde gelen diğer kripto paralar da büyük ölçüde BTC’nin performansını takip etti. En büyük ikinci coin olan Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi son 24 saatte neredeyse hareket etmedi. ETH şu dakikalarda 3.736 Dolar fiyatından işlem görüyor. Solana (SOL), Cardano (ADA), Ripple (XRP), Terra (LUNA), Polkadot (DOT) gibi önde gelen kripto paralar da dahil olmak üzere piyasanın büyük çoğunluğu geçtiğimiz 24 saatte %2-3 seviyesinin üzerinde hareket etmedi.

Altcoin Piyasasının Dikkat Çekenleri: ATOM ve FTM

Piyasanın büyük bölümü durgun seyretse de iki adet altcoin kaydettiği yaklaşık %10’luk fiyat artışları ile dikkat çekiyor: Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM).

Cosmos blok zincirinin yerel tokeni olan ATOM, diğer pek çok altcoine nazaran 2022’ye gayet güzel bir başlangıç yaptı ve yılın ilk gününde yaklaşık %11’lik fiyat artışı yaşadı. Şu dakikalarda 35.84 Dolar fiyatında seyreden ATOM, son bir hafta genelinde de %25’in üzerinde değer kazandı.

İlgili Haber:  Bu Hafta İzlenecek En İyi 5 Kripto Para: BTC, LTC, BCH, XMR, THETA

Geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmeti sunan akıllı sözleşme platformu Fantom’un yerel tokeni FTM de son 24 saatte yaklaşık %9’luk fiyat artışı yaşayarak dikkat çekti. FTM fiyatı şu dakikalarda 2.47 Dolar seviyesinde seyrediyor. Tıpkı ATOM gibi FTM de son bir hafta genelinde yaklaşık %25 oranında değer kazandı ve yatırımcılarını sevindirdi. Öte yandan FTM, 28 Ekim’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.48 Dolar fiyatının neredeyse %30 daha aşağısında işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend