5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Cosmos Blok Zinciri, Merkezi Olmayan Oracle Band Protocol ile Entegre Olduğunu Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cosmos tabanlı blok zincirler, bundan böyle, merkezi olmayan oracle Band Protocol tarafından sağlanan çok sayıda veri akışına erişebilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Band Protocol, Cosmos blok zinciri için bir geliştirme aracı olan Starport ile entegrasyonunu duyurdu.
  • Entegrasyon sayesinde Cosmos ekosisteminde oluşturulan yeni zincirler veri alışverişi yapabilecek.

Zincirler arası oracle Band Protocol, Cosmos blok zinciri için bir geliştirme aracı olan Starport ile entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyon, üçüncü taraf geliştiricilerin çok sayıda yeni veri akışına erişmesine izin verecek.

Binance indirim kodu

Cosmos ve Band Protocol Entegrasyonu

Entegrasyon sayesinde Cosmos ekosisteminde oluşturulan yeni zincirler, blok zincirler arası iletişim protokolü veya IBC olarak adlandırılan “birlikte çalışabilirlik standardı” aracılığıyla veri alışverişi yapabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Band Protocol geliştiricileri, bugün paylaşılan basın açıklamasında, “Şimdiye kadar, IBC öncelikle varlık transferleri için kullanıldı.” dedi.

Band Protocol’ün Starport ile entegrasyonu, üçüncü taraf Cosmos geliştiricilerinin token bilgileri, gerçek dünya olayları, spor, hava durumu ve daha fazlası gibi merkezi olmayan pek çok veriye erişme olanağı sağlar.

Band Protocol’ün CEO’su ve kurucu ortağı Soravis Srinawakoon konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada, “Cosmos ile birlikte, blok zincirlerinin token transferlerinin çok ötesinde dinamik yollarla etkileşime girmesi için gelişmiş bir altyapı inşa ediyoruz.” dedi.

Ortaklık, Band Protocol’ün Starport’ta standart olarak kabul edilen ve Cosmos ekosistemindeki blokajları “birlikte çalışabilir” hale getiren ilk firma olduğu anlamına geliyor.

Oracle ve Blok Zincirlerin İnterneti

Cosmos ekosistemi, herhangi bir merkezi olmayan ağın iletişim kurabileceği, veri paylaşabileceği ve işlem yapabileceği bir “Blockchain İnterneti” olarak tasarlanmıştır.

Merkezi olmayan oracle’lar ise çeşitli gerçek dünya verilerini toplayan ve blok zincirlerine ileten özel bir ara katman yazılımı türüdür. Oracle’lar genellikle verilerini birden fazla kaynaktan alır ve tek bir varlık tarafından kontrol edilmez; bu da sisteme ek bir veri güvenliği katmanı sağlar.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar