Cosmos Blok Zinciri, Merkezi Olmayan Oracle Band Protocol ile Entegre Olduğunu Duyurdu

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Cosmos tabanlı blok zincirler, bundan böyle, merkezi olmayan oracle Band Protocol tarafından sağlanan çok sayıda veri akışına erişebilecek.

blank

Haberin Özeti

  • Band Protocol, Cosmos blok zinciri için bir geliştirme aracı olan Starport ile entegrasyonunu duyurdu.
  • Entegrasyon sayesinde Cosmos ekosisteminde oluşturulan yeni zincirler veri alışverişi yapabilecek.

Zincirler arası oracle Band Protocol, Cosmos blok zinciri için bir geliştirme aracı olan Starport ile entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyon, üçüncü taraf geliştiricilerin çok sayıda yeni veri akışına erişmesine izin verecek.

blank

Cosmos ve Band Protocol Entegrasyonu

Entegrasyon sayesinde Cosmos ekosisteminde oluşturulan yeni zincirler, blok zincirler arası iletişim protokolü veya IBC olarak adlandırılan “birlikte çalışabilirlik standardı” aracılığıyla veri alışverişi yapabilecek.

Band Protocol geliştiricileri, bugün paylaşılan basın açıklamasında, “Şimdiye kadar, IBC öncelikle varlık transferleri için kullanıldı.” dedi.

Band Protocol’ün Starport ile entegrasyonu, üçüncü taraf Cosmos geliştiricilerinin token bilgileri, gerçek dünya olayları, spor, hava durumu ve daha fazlası gibi merkezi olmayan pek çok veriye erişme olanağı sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Band Protocol’ün CEO’su ve kurucu ortağı Soravis Srinawakoon konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada, “Cosmos ile birlikte, blok zincirlerinin token transferlerinin çok ötesinde dinamik yollarla etkileşime girmesi için gelişmiş bir altyapı inşa ediyoruz.” dedi.

Ortaklık, Band Protocol’ün Starport’ta standart olarak kabul edilen ve Cosmos ekosistemindeki blokajları “birlikte çalışabilir” hale getiren ilk firma olduğu anlamına geliyor.

Oracle ve Blok Zincirlerin İnterneti

Cosmos ekosistemi, herhangi bir merkezi olmayan ağın iletişim kurabileceği, veri paylaşabileceği ve işlem yapabileceği bir “Blockchain İnterneti” olarak tasarlanmıştır.

Merkezi olmayan oracle’lar ise çeşitli gerçek dünya verilerini toplayan ve blok zincirlerine ileten özel bir ara katman yazılımı türüdür. Oracle’lar genellikle verilerini birden fazla kaynaktan alır ve tek bir varlık tarafından kontrol edilmez; bu da sisteme ek bir veri güvenliği katmanı sağlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend