5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Crypto.com, DeFi Furyasına Katıldı ve DeFi Swap’i Tanıttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Kartlı ödeme hizmetleri sunan Crypto.com, Binance borsasının benzer bir hizmeti açıklamasının hemen ardından yeni bir likidite takas platformu başlattı.

Binance indirim kodu

DeFi Swap olarak adlandırılan bu sistem, kullanıcıların havuzlarda barındırılan tokenleri sorunsuz bir şekilde takas etmelerine veya “swap işlemlerini gerçekleştirmelerine” olanak tanıyor. Bunun yanı sıra likidite sağlayıcılarına Yield Farming (gelir elde etmek için coinlerin diğer kullanıcılara borç verilmesi, açığa satış) teşvikleri sunuyor. Uygulama, Uniswap ile olduğu kadar daha yakın zamanda çıkan SushiSwap ve Binance ile de benzer özelliklere sahip.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Her takas işlemi, Uniswap’ta olduğu gibi %0. 3 komisyon ücreti içeriyor. Henüz geçen hafta faaliyete başlayan Binance Liquid Swap, komisyon ücretlerini her bir havuzdaki token ve likiditeye göre alıyor.

Crypto.com’un Ethereum üzerine inşa edilen yeni sistemi DeFi Swap’ın tanıtım yazısında yer alan bilgiye göre, DeFi Swap aralarında ABD ve Singapur’un da olduğu bazı ülkelerde kullanılamayacak.

Crypto.com ayrıca, daha fazla araştırma ve geliştirmeyi finanse etmek amacıyla takas başına %0.05’e kadar para çekme hakkını kendinde saklı tutuyor.

DeFi Swap, Uniswap V2’den klonlanan, merkezi olmayan bir protokoldür. Seçilen havuzlarda pay sahibi olan kullanıcılar ve firmanın yerel CRO tokenleri için ek getiri teşvikleri sunuyor.

DeFi Swap, son yıllarda piyasaya sürülen bir dizi otomatik piyasa yapıcı (AMM) borsasından biri olma özelliği taşıyor.

Geleneksel bir sipariş defterinden farklı olarak, kullanıcılar, likit tutulan bir varlık havuzuna karşı etkin bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu varlık havuzu, varlıklarını faiz ve işlem ücretlerinde kesinti karşılığında yatıran token sahipleri tarafından likit olarak tutuluyor.

Crypto.com’un bu hamlesi, yakın zamanda, Binance’in gerçekleşterdiği girişime oldukça benziyor. Binance, merkezi borsalarda daha rahat ve kolay DeFi benzeri ürünler sunmak için Liquid Swap adlı bir platform başlatmıştı.

İlgili Haber:  Ledger, NFT Bölümünün İdaresi İçin Apple Music Yöneticisi ile Anlaştığını Duyurdu

Crypto.com’un Binance’in stratejisini kopyalayıp kopyalamadığı sorulduğunda, Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, “Rekabet açısından, diğer kripto girişimlerine değil, bankalar gibi geleneksel finans kurumlarını hedef alma eğilimindeyiz.” cevabını verdi.

DeFi Swap, başlangıç aşamasında Wrapped Ether (WETH), Chainlink (LINK), Compound (COMP) ve CRO kripto paralarının yanı sıra USDT, USDC ve Dai gibi stabil koinleri de destekleyecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar