Crypto.com, Formula 1 ile 100 Milyon Dolarlık Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Kripto ticaret firması Crypto.com, markasını Formula 1 yarışlarında sergileyecek ve organizasyonun özel NFT’ler geliştirmesine yardımcı olacak.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto ticaret platformu Crypto.com, Formula 1 ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı.
  • Anlaşmanın beş yıl süreceği ve toplam değerinin yaklaşık 100 milyon Dolar olduğu belirtildi.

Kripto ticaret platformu Crypto.com, dün yayınlanan bir duyuruya göre, Formula 1 “Sprint” serisinin küresel ortağı oldu.

blank

Anlaşma Kapsamında NFT Projeleri Geliştirilecek

Crypto.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir marka olarak bizim için böylesine büyük çaplı bir küresel ortaklık anlaşmasına imza atmak gerçekten çok önemli. F1 ile ortaklık statüsüne sahip sadece altı ikonik marka daha bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Duyuruya eşlik eden bir basın açıklamasında ise Marszalek, söz konusu ortaklık kapsamında Crypto.com ve F1’in çeşitli NFT projeleri geliştireceğini belirtti.

Duyuruda ortaklığın finansal detayları açıklanmazken; CNBC, anlaşmanın 5 yıl süreceğini ve toplam değerinin de yaklaşık 100 milyon Dolar olduğunu bildirdi.

Anlaşma kapsamında Crypto.com markası, çeşitli F1 etkinliklerinde sergilenecek. Marzlak konu ile ilgili, “İlk fark edeceğiniz şey, Crypto.com’un yan yol tabelalarında ve yarışlar sırasında görünür olmasıdır. Bu sezon Formula 1, tamamen yeni bir yarış formatı olan Sprint’i de sunuyor ve biz bu yeni formatın sunum ortağı olacağız. Ayrıca birkaç yenilikçi şey daha var. Her yarıştan sonra sürücüler için tamamen yeni bir ödül verilmesi gibi…” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Formula 1’deki ticari ortaklıklar direktörü Ben Pincus ise organizasyonun, Crypto.com’un uzmanlığına “büyük ölçüde güvendiğini” söyledi. Pincus, “Dijital varlığımızı daha da artırırken taraftarlara bu heyecan verici kripto dünyasını keşfetme fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. Pincus, ayrıca, Crypto.com’un “karbon negatif olma taahhüdünün” de altını çizdi.

Spor ve Kripto Dünyası

Bu ortaklık, Crypto.com’un spor dünyasına ilk girişi değil. Şirket, geçmişte de F1 takımı Aston Martin ve Ulusal Hokey Ligi takımı Montreal Canadiens ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Formula 1, daha önce oyun firması Animoca Brands ile resmi blockchain oyunu F1 Delta Time’ı geliştirmek için bir lisans anlaşması imzalamıştı. Anlaşma kapsamında, sanal bir yarış pistini temsil eden bir NFT, geçen Aralık ayında 223.000 Dolar gibi ciddi bir fiyata satılmıştı.

Bireysel F1 takımları da kripto şirketleriyle kendi anlaşmalarını oluşturuyor: McLaren Racing ve Red Bull Racing Honda kısa süre önce kendi NFT koleksiyonlarını piyasaya sürmek için Tezos ile ortaklık kurduklarını açıkladı.

Kripto şirketleri ayrıca spor dünyasının farklı alanları ile de yakından ilgileniyor. Nisan ayında kripto borsası FTX, NBA takımı Miami Heat NBA ile uzun vadeli bir ortaklığa girerken; bu ay da profesyonel e-spor takımı TSM ile 210 milyon Dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend