9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Crypto.com Hacker Saldırısında En Az 15 Milyon Dolarlık Ethereum Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Crypto.com kripto borsasının en az 15 milyon dolarlık Ethereum kaybettiği bildirildi. Güvenlik uzmanları gerçek kaybın çok daha yüksek olabileceğine inanıyor.

Binance indirim kodu

Kripto para borsası Crypto.com’un en az 15 milyon dolar değerinde Ethereum’un çalındığı bir hack saldırısına kurban gittiği bildirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Platform henüz saldırıya uğradığını doğrulamamış değil.

Crypto.com, yaklaşık 3 milyar dolarlık işlem hacmiyle sektörün dördüncü en büyük merkezi kripto borsası konumunda.

Asya pazarlarında önemli bir konumda olan Singapur merkezli borsa, NBA’den Lakers ve Clippers’ın Los Angeles’taki sahası Staples Center’ın isim haklarını satın almak için yakın zamanda 700 milyon dolar harcamıştı.

Pazartesi günü Crypto.com, “az sayıda kullanıcının hesaplarında şüpheli hareket” tespit etmelerinin ardından “tüm fonların güvende olduğunu” vurgulayarak para çekme işlemlerini duraklattığını duyurmuştu.

Kullanıcıların Twitter ve benzeri platformlarda hesaplarında eksik para olduğundan şikayet etmesine ve Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus’un Crypto.com ile ilişkili Ethereum cüzdanlarından birinde “garip etkinliğe” işaret etmesine rağmen, borsa Pazartesi günü para çekme işlemlerinin yeniden başladığını duyurmuştu.

Sonrasında güvenlik araştırma şirketi Peckshield Crypto.com’un en az 4.600 ETH (yaklaşık 15 milyon dolar) kaybettiğini iddia etti.

Peckshield, çalınan fonların yarısının Ethereum merkezli karıştırma (mixer) hizmeti olan Tornado Cash’e gönderildiğini de ekledi.

Peckshield, yaptığı açıklamada hasarın gerçek ölçeğinin “kesinlikle daha kötü” olduğunu belirtti.

Oldukça dikkat çekici bir şekilde, birkaç saat sonra Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını belirten bir tweet attı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar