12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Crypto.com’un Pazarlama Stratejisi İşe Yarıyor: CRO Koinin Fiyatı Uçtu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Crypto.com’un kendi tokeni CRO, bir dizi yüksek profilli pazarlama kampanyasının ardından  kripto para borsası ve banka kartı düzenleyicisi Crypto.com’un ana akım haline gelmesiyle birlikte Kasım ayında neredeyse dört katına çıktı.

Binance indirim kodu

CRO fiyatı, Coinmarketcap.com verilerine göre Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.7984 dolara ulaştı ve onu piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para birimi haline getirdi.

Binance indirim kodu

CRO, ayın başında sadece 0.2097 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pazartesi günü ise Bitcoin fiyatı nerdeyse %5’ten fazla düşüş yaşadı ve Ethereum yaklaşık %2 düştü.

Crypto.com geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından LA Lakers’ın maçlarına ev sahipliği yapan Staples Center’ın 20 yıllık isim hakkını 700 milyon dolara satın almıştı. CRO koinin üstün performansı tam da bu satın almayla aynı zaman denk geliyor.

Crypto.com bundan sadece 3 yıl önce 2018’de faaliyete geçmişti.

Crypto.com ayrıca geçen ay Hollywood yıldızı Matt Damon ile 20’den fazla ülkede yayınlanacak 100 milyon dolarlık televizyon ve reklam panosu pazarlama kampanyasının yüzü olacak şekilde bir anlaşma imzalamıştı.

Snowboardcu Lindsey Jacobellis, rapçi CL ve astronot Scott Kelly gibi diğer tanınmış ünlüler, Crypto.com’un yeni bir tür bireysel kripto yatırımcısını hedefleyen ve “Şans cesurdan yanadır” sloganını taşıyan kampanyalarının yüzü oldular.

Crypto.com’un halihazırda Formula 1, basketbol takımı Philadelphia 76ers, Fransız futbol takımı Paris Saint-Germain, İtalyan futbol ligi Serie A ve Ultimate Fighting Championship ile aktif marka ortaklıkları bulunuyor.

CRO, Crypto.com’un kendi blok zincirindeki tokeninin adıdır ve özünde Ethereum tabanlı ERC20 tokenidir.

Kripto para borsası ve banka kartı düzenleyicisi olan Crypto.com ekosistemine özel tasarlanan CRO, kart ödemelerinde daha yüksek geri ödeme, lending işlemleri ve yüksek faiz getirileri elde etmek için stake edilebiliyor.

İlgili Haber:  Visa Ethereum Ağı Üzerinde USDC ile Transfer İşlemlerini Başlatıyor

Crypto.com’un Ekim 2020’deki 5 milyonluk güçlü kullanıcı tabanı şimdi iki katına çıkmış durumda ve CEO’su Kris Marszalek 2023 yılına kadar 100 milyon kullanıcıyı hedefliyor. Financial Times’a göre şirket şu anda dünya çapında 3.000 kişiyi istihdam ediyor ve tahmini geliri en az 1.2 milyar dolar civarında.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar