11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

CryptoKitties NFT’lerinin Değeri Gün Geçtikçe Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

24 saat içinde 7 milyon Dolardan fazla CryptoKitties işlemi yapıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2017’de geliştirilen ve en eski Ethereum NFT projelerinden biri olan CryptoKitties, son NFT patlamasının ortasında yeniden değer kazanmaya başladı.
  • Orijinal 100 CryptoKitties NFT’sinden birkaçı, son 24 saat içinde yüz binlerce Dolar değerinde ETH’ye satıldı.

Dapper Labs’ın CryptoKitties’i, ufuk açıcı NFT kripto koleksiyonlarından biridir. Daha eski koleksiyonlar da (CryptoPunks gibi) olsa da; CryptoKitties, Ethereum’un ERC-721 token standardı kullanılarak üretilen ilk NFT projesidir ve bu anlamda oldukça önemlidir. Şimdi, son NFT patlamasının ortasında, en eski CryptoKitties’lerden bazıları yeniden yüksek talep görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CryptoKitties Nedir?

DappRadar’dan alınan verilere göre, son 24 saat içinde yaklaşık 7.27 milyon Dolar değerinde CryptoKitties NFT işlemi gerçekleştirildi. Kripto analiz firmasına göre bu, günden güne yaşanan %22,106’lık bir artış anlamına geliyor.

Talebin büyük bölümü, CryptoKitties’in orijinal “Genesis” serisindeki NFT’lere odaklandı. Bunlar, şu anda yaygın olan ERC-721 token standardı kullanılarak Ethereum blok zincirinde üretilen ilk 100 NFT idi.

Ünlü NFT koleksiyoneri Pranksy, her biri 100 ETH (yaklaşık 379.000 Dolar) karşılığında orijinal 100 genesis CryptoKitties’lerinden iki tane satın aldığını tweetledi. Diğer NFT koleksiyoncuları VonMises, OSF ve Punk 6529 da daha sonrasında “bir miktar” CryptoKitties NFT’si satın aldıklarını doğruladılar. Bir Genesis CryptoKitties NFT’si de bu sabah 225 ETH’ye (yaklaşık 895.000 Dolar) satıldı.

CryptoKitties, Ethereum’dan Flow Ağına Geçecek

Dapper Labs’ın ilk projesi olan CryptoKitties, bu yılki pazar patlamasından önce NFT kavramını popüler hale getirmesiyle büyük bir itibar kazandı.

Son olarak, CryptoKitties koleksiyonu aslında Ethereum’dan Flow’a geçiş yapmayı düşünüyor; ancak bunun ne zaman olacağı belli değil. Bu geçiş planının ana nedeni ise Flow’un çok daha uygun işlem ücretleri sunması olarak belirtildi. Geçiş ilk olarak Mayıs 2020’de açıklandı; ancak henüz gerçekleşmedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar