26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

CryptoPunks NFT’leri Christie’s Müzayede Evinde 16.9 Milyon Dolara Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu, Mart ayındaki 69 milyon Dolarlık Beeple NFT satışından bu yana Christie’s müzayede evinde gerçekleşen en büyük NFT satışı olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Christie’s müzayede evinde açık artırma ile satılan dokuz adet CryptoPunks NFT’si için toplam 16.9 milyon Dolar değerinde ödeme yapılacak.
  • CryptoPunks, en eski ve en çok beğenilen NFT üreticilerinden biridir.

Geçtiğimiz gün, New York’taki Christie’s müzayede evinde satışa çıkarılan dokuz adet CryptoPunks NFT parçasından oluşan koleksiyon, toplam 16.9 milyon Dolar fiyatına satıldı.

Binance indirim kodu

Beeple’dan Bu Yana En Pahalı Satış

Açık artırma, Mart ayında NFT sanatçısı Beeple tarafından gerçekleştirilen 69 milyon Dolarlık satıştan bugüne yapılan en pahalı NFT satışı olarak kaydedildi. Beeple’ın NFT’leri de Christie’s müzayede evinde alıcı bulmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT’ler (değiştirilemez tokenler), sanat eserlerinden dijital ticaret kartlarına pek çok ürün ve eser için blockchain üzerinde kriptografik benzersizlik ve sahiplik kanıtı sunan tokenlerdir. CryptoPunks da bu sektörün en eski oyuncularından biri.

CryptoPunks, LarvaLabs adlı bir geliştiriciye ait 10.000 NFT’den oluşan bir seridir. Tokenler, her biri diğerlerinden farklı olmak üzere rastgele oluşturulmuş küçük ve pikselli yüzleri simgeler. CryptoPunks, 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana kripto sektöründeki en değerli dijital koleksiyon parçalarından biri haline geldi. Bazı CryptoPunks parçaları tekil olarak 7 milyon Doların üzerinde bir fiyattan alıcı buldu. Şimdiye kadar gerçekleşen en pahalı 10 bireysel NFT satışından üçü CryptoPunks eserlerinde kaydedildi.

NFT Çılgınlığı ve ETH

Öte yandan, bir süredir devam eden NFT çılgınlığının Ethereum blok zincirinde gerçekleşmesi ve ödemelerin de Ethereum ile yapılmasıyla birlikte, ETH fiyatı da artış eğilimini devam ettirdi. Şu anda 4.300 Dolar seviyesinin üzerinde seyreden ETH’nin son haftalarda sürekli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini deneyimlemesinin temel sebeplerinden biri artan NFT çılgınlığı olarak gösterilebilir.

İlgili Haber:  Arbitrum Nedir? Ethereum Katman-2’de Nasıl Lider Oldu?

Ayrıca Christie’s, geçen sonbaharda yapmaya başladığı NFT satışları ile birlikte bu alan giren ilk büyük müzayede evi oldu. O günden itibaren Sotheby’s gibi müzayede evleri de Christie’s’in izlediği yolu takip etti ve NFT satışlarını başlattı.

Christie’s, bu hafta ayrıca, ünlü model Emily Ratajkowski’ye ait bir NFT’yi de satışa çıkaracak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar