2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

CryptoPunks NFT’leri, Dünyanın En Büyük Sanat Müzesinde Sergilenecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Miami Çağdaş Sanat Enstitüsü (ICA), CryptoPunks NFT’lerinin “büyük bir sanat müzesi koleksiyonuna giren ilk NFT” olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CryptoPunks, en popüler NFT koleksiyonlarından biridir.
  • CryptoPunks NFT’leri şimdi Miami müzesinde sergilenecek.

NFT koleksiyonu CryptoPunks’a ait bir eser, mütevelli Eduardo Burillo tarafından dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri olan Miami Çağdaş Sanat Enstitüsü’ne (ICA) verildi.

Binance indirim kodu

CryptoPunks Nedir?

ICA’ya göre bu, “büyük bir sanat müzesi koleksiyonuna giren ilk NFT” oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT’ler, tipik olarak Ethereum blok zincirinde üretilen ve depolanan benzersiz kriptografik tokenlerdir. NFT’ler, sanat eseri, ses veya video içeriği gibi hemen hemen her şeyi temsil edebilir. DappRadar’a göre yalnızca bu yılın ilk yarısında 2.5 milyar Dolarlık NFT satıldı.

CryptoPunks, 2018’de, NFT’lere olan talebin popülerleşmesinden çok daha önce üretildi. CryptoPunks NFT koleksiyonu, 10.000 benzersiz ve piksel fotoğraf koleksiyonundan oluşur.

“CryptoPunk 5293” adını taşıyan bir NFT eseri ise bu yaz ICA’da sergilenecek.

ICA Miami sanat yönetmeni Alex Gartenfeld konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “CryptoPunk 5293, ICA Miami koleksiyonuna, kültürel zamanın gerçek bir temsilcisi olan ve gelecek nesiller için tarihi öneme sahip olacak bir eser olarak katılıyor. Bu, ICA Miami’nin 21. yüzyılda geniş bir çağdaş sanat ve kültürel üretim anlayışını teşvik etme taahhüdünü yansıtıyor.” ifadelerini kullandı.

“NFT’ler Sanat Tarihine Şimdiden Damga Vurdu”

Ethereum ve NFT’lere ilgi duyan ve “Gmoney” takma adını kullanan bir yatırımcı ise, önümüzdeki dönemde müzelerde sergilenecek daha çok NFT’nin olacağını söyledi Gmoney, “CryptoPunks’ın bir gün müzelerde olacağı benim de her zaman savunduğum bir öngörü idi. Ancak bu beklediğimden daha hızlı gerçekleşti. Bu güzel bir şey. Bence artık geri dönüşü olmayan bir noktayı geçtik. NFT’ler sanat tarihi anlatısında şimdiden önemli bir yer tutuyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Dogecoin NFT’sini PleasrDAO Satın Aldı: Değeri 4 Milyon Dolar

Bu yıl ve geçen yıl yaşanan patlamadan sonra, NFT çılgınlığı bir nebze de olsa sakinleşmiş gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar