30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

ABD Senatörü Cynthia Lummis, 100.000 Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cumhuriyetçi bir senatör ve uzun süredir Bitcoin boğası olan Cynthia Lummis, kişisel portföyüne 100.000 Dolar değerinde Bitcoin eklediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD Meclisindeki Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, 100.000 Dolar değerinde Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.
  • Cumhuriyetçi senatör, ilk Bitcoin’ini dünyanın önde gelen kripto parasının 330 Dolardan işlem gördüğü 2013 yılında satın aldığını söyledi.

ABD Meclisindeki Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, hazinesine 100.000 Dolar değerinde kripto para ekleyerek oldukça büyük bir Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.

Binance indirim kodu

ABD Senatöründen 100.000 Dolarlık BTC Yatırımı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Perşembe günü sunulan Periyodik İşlem Raporuna göre, Lummis 16 Ağustos’ta 50.001 ile 100.000 Dolar değeri arasında bir Bitcoin yatırımı yaptı. Dosyaya göre, satın alma işlemi, aracılık platformu River Financial aracılığıyla gerçekleştirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

2012 Kongre Bilgisine İlişkin Ticareti Durdurma Yasası (STOK Yasası) uyarınca, ABD senatörleri ve 119.554 Doların üzerinde kazançları olan kıdemli personellerin, finansal işlemlerini açıkça raporlaması gerekmektedir.

Lummis’in satın alımı, 45 günlük raporlama süresinin dışında açıklanmış gibi görünse de; senatörün sözcüsü, CNBC’ye yaptığı açıklamada, bu gecikmenin “bir dosyalama hatasından” kaynaklandığını söyledi.

Ancak CNBC’ye göre Lummis ilk kez böyle bir hata yapmıyor.

Lummis, Nisan ayında Senato’ya sunduğu yıllık finansal açıklama formuna Bitcoin’i dahil edemedi. Bununla birlikte senatör, sonradan değiştirilmiş bir açıklamada 100.000 ile 250.000 Dolar arasında kripto paraya sahip olduğunu açıkladı.

Cynthia Lummis’in Bitcoin Geçmişi

Lummis, uzun yıllardır ateşli bir Bitcoin savunucusu olarak biliniyor.

Eylül 2020’de Wyoming Blockchain Stampede etkinliğinde konuşan Cumhuriyetçi senatör, ilk Bitcoin’ini dünyanın önde gelen kripto parasının 330 Dolardan işlem gördüğü 2013 yılında satın aldığını söyledi.

Lummis, Kasım 2020’de ABD Senatosu’na seçilmeden önce sekiz yıl Wyoming’in eyalet saymanı olarak görev yapmıştı.

İlgili Haber:  Kripto Piyasaları 400 Milyar Dolarlık Kayıp Yaşarken Coinbase Bitcoin ve Ethereum Fiyatıyla İlgili Riskleri Açıkladı

Ancak Cumhuriyetçi senatör, geçen hafta stablecoinler ile ilgili bazı kritik açıklamalar yaptı. Lummis, konu ile ilgili, stablecoinlerin yalnızca mevduat kurumları tarafından veya para piyasası fonları ve benzeri araçlar tarafından üretilmesi gerektiğini söyledi. Senatör, ayrıca, “Stablecoinler %100 nakit ve nakit benzeri finansal araçlar tarafından desteklenmeli ve bu düzenli olarak denetlenmelidir.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar