Dan Larimer Block.one’dan Ayrıldı; EOS %16 Düştü

Blog yazısına bakıldığında, Larimer’in kariyeri politikada devam edebilir.

Haberin Özeti

  • Dan Larimer, Yeni Yıl Arifesinde CTO’dan resmen istifa ettiğini açıkladı.
  • İfade özgürlüğü konusunda giderek daha fazla ses yükseltmeye başladı.
  • Larimer’in blog yazısı, daha politik bir kariyere geçiş yaptığına işaret ediyor.

Dan Larimer bugün, kripto projesi Block.one’daki Baş Teknoloji Sorumlusu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Larimer, EOS blok zinciri üzerine inşa edilen ve Block.one tarafından kurulan sosyal ağ platformu Voice’taki bir blog yazısında ise 31 Aralık 2020’de resmen istifa ettiğini söyledi.

Larimer 2017 Yılından Bu Yana Block.one’da Hizmet Veriyordu

Block.one ile olan görev süresi Nisan 2017’de başlayan Larimer, “Ne yazık ki, tüm iyi şeyler sona eriyor.” diye yazdı. Block.one, aynı yıl Ethereum’a rakip bir blockchain olan EOS’u inşa etmek için başlangıçta 4 milyar Dolar toplamış ve bu, kripto dünyasının manşetlerinde uzun süre yer almıştı. Ancak daha sonrasında, 2019 yılı içerisinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 24 milyon Dolarlık para cezasına çarptırıldılar.

Larimer sonraki açıklamalarında ise şöyle yazdı: “Herkesin yararına hayatı, özgürlüğü, mülkiyeti ve adaleti güvence altına almak için sansüre dirençli teknolojiler ve gönüllü çözümler yaratma misyonuma devam edeceğim. Bundan sonra tam olarak ne olduğunu bilmiyorum; ancak daha fazlasını yapmak istiyorum.”

Kariyerine Politikada Devam Edebilir

Larimer’in “sansüre dirençli teknolojiler” konusundaki iması, Voice’taki son gönderisi ile de tamamen tutarlı olarak değerlendirildi. Burada “Twitter takipçilerimin yarısından fazlası hileli seçimleri destekliyor”, “Twitter’ı boykot ediyorum” gibi cümlelere atıf yapmış olabileceği dile getirildi. Bu da Larimer’in bir sonraki hamlesinin politik bir kariyer ile daha ilişkili olabileceğini düşündürdü.

Block.one’nin EOS parası Larimer’in ayrılışına yanıt olarak bugün %16 düştü. Diğer çoğu kripto paranın aksine, EOS’un geçen yılki performansından geriye heyecanlanacak çok az şey kaldı. 2020’nin en yüksek seviyesi, 5 Doların üzerinde işlem gördüğü 13 Şubat’ta gelmişti. Fiyat, 16 Mart’a kadar 2 Doların altına düştü; ancak Bitcoin’in şenlikli boğa koşusu onu bir şekilde dengelemeyi başardı. EOS fiyatı şu anda 2.77 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Google Cloud, EOS ile Güçlerini Birleştiriyor

Bir Cevap Yazın