2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Dapper Labs Yeni Stablecoin’ini Duyurdu: FUSD – Özellikleri Neler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dapper Labs, Flow Blockchain’i için kendisine ait bir stablecoin’i piyasaya sürdü. FUSD, ödeme işlemlerini hızlandırmayı ve yeni hedef kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Binance indirim kodu

Cryptokitties oyununun yapımcıları olan Dapper Lab, Flow Blockchain’i için bir stablecoin geliştirdi. Bire bir oranında dolar ile endeksli olan Flow USD (FUSD), paylaşılan blog yazısına göre dün itibariyle geliştiriciler için kullanıma açıldı. Prime Trust ile işbirliği içerisinde geliştirilen stablecoin, Flow ekosistemindeki onboarding faaliyetlerini kolaylaştırmayı ve bununla birlikte de yeni hedef kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Binance indirim kodu

fusd

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Flow USD Yakında Mainnet Üzerinde Piyasaya Çıkacak

Dapper Labs’e göre FUSD ile birlikte “finansal kurumlar ve cüzdan sağlayıcıları, Flow ekosisteminde dünya çapında itibari para ile kripto para arasındaki dönüşümleri basit bir şekilde” sağlayabilecek. Bazı cüzdanlar ve Blocto ve Bloctoswap gibi bazı merkeziyetsiz borsalar testnet’lerinde FUSD’u desteklemeye başladılar. Mainnet üzerindeki desteklemeler ise Dapper Labs’e göre kısa bir süre içerisinde başlayacak: “FUSD’un piyasaya çıkmasıyla birlikte Flow ekosistemindeki platformlar arasındaki işbirliği artacak ve FUSD tüm ağ üzerindeki stablecoin işlemlerinde serbestçe dolaşabilecek.”

FUSD ayrıca Flow ekosistemini yeni ağ kullanıcılarına da açmış olacak. Hedeflenen kitleleri ise, FLOW tokenini satın almak istemeyen ya da satın almak istemeyen kişiler oluşturuyor. Bu kişiler artık FUSD’u alternatif olarak kullanabilecek ve “bu devamlı büyüyen ekosistemin bir parçası haline gelebilecek.”

Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou, FUSD’un Flow üzerinde itibari para ile desteklenen ilk stablecoin olduğunu belirtti. Dapper’ın en önemli ürünü olan NBA Top Shot bugüne kadar USDC entegrasyonunu kullanıyordu.

FUSD Flow Blockchain’indeki Ödemeler İçin Kullanılacak

Gharegozlou FUSD’un çıkışının zamanlaması ile ilgili olarak da, piyasaya çıkışın bu sıralar olduğunu çünkü Flow Blockchain’i üzerinde geliştirme yapan diğer şirketlerin kullanıcılarına volatil olmayan bir para birimiyle ödeme yapması gerektiğini söyledi. Ayrıca FUSD, ABD ve Kanada’da da ödemeleri kolaylaştıracak.

İlgili Haber:  Tether Çökerse Tüm Kripto Para Piyasası Onunla Birlikte Çökebilir

Şimdiye kadar üçüncü parti uygulamalar Flow Blockchain’inin kendi tokeni olan FLOW’u kullanıyordu ancak FLOW ABD ve Kanada gibi ülkelerde bulunan borsalarda satışa sunulmamıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda FLOW fiyatı 12.50 dolar seviyesinde bulunuyor. Stablecoinler son zamanların çıkış yapan popüler temalarından birini oluşturuyor. Dünyanın en büyük stablecoini olan Tether’ın piyasa değeri 62 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar