27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Dava Sürecinde Yeni Gelişme: SEC, Ripple’dan Slack Mesajlarını Açıklamasını Talep Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bazı iletişim verilerinin eksik olduğunu iddia ederek Ripple’dan Slack mesajlarını açıklamasını talep etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, Ripple’dan Slack mesajlarını açıklamasını talep etti.
  • ABD düzenleyicisi, bu verilerin eksikliğinin SEC için “bir önyargı yarattığını” iddia ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), devam eden yasal mücadelenin ortasında kripto para firması Ripple’dan Slack mesajlarını açıklamasını talep etti.

Binance indirim kodu

1 Temmuz 2021’de düzenleyici kurum, Ripple’a önceki bir Slack iletişim verisi kaynağının eksik olduğunu bildirmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir ay sonra SEC, Ripple’ın bu hatasını kabul ettiğini iddia ediyor.

SEC, 9 Ağustos 2021 tarihli bir belgede, “Ripple, bir veri işleme hatası nedeniyle Slack mesajlarının yalnızca küçük bir kısmını açıkladığını itiraf etti.” ifadelerini kullandı.

Slack Verileri Neden Önemli?

SEC’e göre, Ripple’ın Slack mesajlarını tamamen yayınlamaması, devam eden yasal savaşı SEC aleyhinde etkiledi.

SEC, ayrıca, Ripple’ın bugüne kadar yayınlamadığın iddia ettiği mesajların toplu bir şekilde “Eksik Belgeler” olarak adlandırıldığını ve SEC’in özet karar ve yargılama süreci için eksiksiz ve doğru bir kayıt oluşturması adına gerekli olduğunu iddia etti.

Verilerin Boyutu Ne Kadar?

SEC, “Kayıp Belgelerin” 1 milyondan fazla mesajı içerdiğini dile getiriyor.

SEC yetkilileri konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Eksik Belgeler, terabaytlarca veri içeren 1 milyondan fazla mesajdan oluşuyor.” dedi. Bu da SEC’in, Ripple’ın e-posta kayıtlarını “tuttuğuna” inandığı bir dizi önemli bilgiyi temsil ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: