29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

DBS Dijital Borsası, Kripto Paranın Asya’da Yaygınlaştığını Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Singapur’un en büyük bankasının kripto varlık ticaretini destekleyen bir “dijital borsa” başlatmayı planladığını duyuran web sayfası haberi, sanal para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinde yaşanan artışın en son sinyali olarak görüldü.

Binance indirim kodu

Ülkenin en büyük borsası olan DBS’nin web sitesinde kısaca yer alan belge; yeni borsanın Singapur, Japonya, Hong Kong ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yasal para birimlerinin yanı sıra Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic, (ETC) ve Ripple’ı (XRP) destekleyeceğini duyurdu. Duyuru ayrıca, varlık destekli güvenlik tokenlerini destekleme planlarının mevcut olduğunu da belirtti.

Binance indirim kodu

Konu hakkında açıklama yapan JST Capital kurucu ortağı Todd Morakis, gerçekleşmekte olan bu hareketin oldukça önemli olduğunu vurguladı ve bu hareketin, önümüzdeki üç ile altı ay içinde Asya bölgesindeki diğer büyük bankalarla finans firmalarının kripto varlık sektörü için sahip oldukları stratejileri açıklamaları yönünde olası bir katalizör görevi göreceğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Diğer bankaların ortaya çıkıp kripto ile yapmayı planladıklarını söylemeye başlayacaklarını iddia eden Morakis, bunun gerçekten yaygınlaşmakta olan bir olgu olduğunu ifade etti.

Morakis, sayfanın değişiminin Singapur Para Otoritesi tarafından düzenleneceğini belirtti. Borsanın aradığı lisans türü ile ilgili detayların dahil edilmemiş olduğunu hatırlatan yönetici, borsanın “Güneydoğu Asya’da düzenlenen ilk dijital varlık borsası” olacağına inandığını söyledi.

Kriptoya aşina olmayanlar da bu borsada rahat edecek

DBS’nin dijital değişiminin, daha geniş bir kitlenin kripto sektörüne erişmesi için güvenilir bir itibari para birimi sunacağını vurgulayan Morakis, platformun “DBS varlık yönetimine doğrudan bir bağlantı” olarak görüleceğini öngördü.

Bu oluşumun, topluluğun daha büyük bir kısmının bu varlık sınıfına yatırım yapması için bir rampa görevi göreceğini ve bankacılık camiasını da beraberinde getirdiğini belirten yönetici, kripto alanına girmemiş insanların DBS borsasında ticaret yaparken kendilerini çok rahat hissedeceklerinin altını çizdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlem Hacminin Azalması Yeni Bir Boğa Trendini Başlatabilir

JST’nin kurucu ortağı, DBS Dijital Borsası’nın Singapur’un ötesine geçmesini de umduğunu ve DBS’nin buna yönelik desteğinin nerede bulunurlarsa bulunsunlar tüm müşterileri için geçerli olacağını kaydetti.

Geçtiğimiz ayı, dijital varlık sektörünü kurumsal olarak benimseyişin en önemli dönemlerinden biri olarak nitelendiren Morakis, Square’in Bitcoin ve PayPal’a yaptığı son 50 milyon dolarlık yatırım aracılığıyla 2021’de kripto para ticaret hizmetlerini başlatma planlarını duyurduğunu belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar