26 Mayıs 2022, Perşembe
23.3 C
İstanbul

Digital Currency Group (DCG), Kripto Para Borsası Luno’yu Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Varlık yöneticisi Grayscale’i, medya kuruluşu Coindesk’i yöneten ve Kuzey Amerika’da bitcoin madenciliğinde büyük yatırımlar yapan Digital Currency Group (DCG) büyümesini sürdürüyor.

Binance indirim kodu

CEO’su Marcus Swanepoel’e göre DCG, açıklanmayan bir meblağ karşılığında Londra merkezli ancak gelişmekte olan piyasa odaklı Bitcoin ve kripto para borsası Luno’yu satın aldığını açıkladı. Luno, CEO’su Marcus Swanepoel’e göre Orta Doğu ve Güney Amerika’ya açılmaya hazırlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DCG’nin kurucusu ve CEO’su Barry Silbert yaptığı açıklamada, “Luno hızlı büyüyen uluslararası bir kuruluş ve daha geniş pazarlara açılması için büyük fırsatlar var. Ayrıca Luno ekibinden de son derece etkilendik.” dedi.

Yaklaşık 160 blok zinciri ve kripto para şirketini destekleyen DCG, Luno’ya ilk olarak 2014’te yatırım yaptı ve şimdi ise Luno’nun küresel olarak genişlemesine yardımcı olmak için önemli bir finansal taahhütte bulunacak.

Luno, 40 ülkede yaklaşık 400 çalışanı ve beş milyon kullanıcısı bulunan bir kripto para borsası. 2020’de müşteri tabanında rekor bir büyüme gördüler. Luno’nun, gelişmekte olan pazarlara olan odağını yansıtan Malezya, Nijerya, Endonezya ve Güney Afrika gibi ülkelerde ofisleri bulunuyor.

Luno CEO’su Marcus Swanepoel yaptığı açıklamada, DCG’nin desteğinin “2030 yılına kadar 1 milyar insana daha iyi bir finansal sistem sunma hedefimize ulaşmamızı önemli ölçüde hızlandıracak” dedi.

Blockchain araştırma firması Chainalysis’in yakın tarihli bir raporuna göre, Güney Amerika, Afrika ve Asya’daki gelişmekte olan pazarlar, hızlı bir şekilde kripto paraları benimsemeye başlıyor.

Satın alma duyurusunun ardından Swanepoel, “Gelişmekte olan pazarlara büyük bir yatırım yaptık” dedi.

“Güney Afrika ve Güney Doğu Asya’da oldukça baskınız. Orta Doğu ve Latin Amerika ilginç ve oradaki pazarda genişlememiz şimdi daha da hızlanacak.” diye ekledi.

İlgili Haber:  ConsenSys, JP Morgan’ın Blok Zinciri Platformu Quorum'u Satın Aldı

Bitcoin’e olan ilgi özellikle bu yıl tekrar arttı, bazı büyük yatırımcıları cezbetti ve koronavirüs salgınının ardından ABD hükümetinin teşvik harcamaları ile daha da ateşlendi.

Yeni bir paradigma değişimi yaşanıyor

Swanepoel, “yeni bir paradigma değişimine ve kripto para piyasasının büyüme aşamasına girmek üzere olduğu çok açık” diyor.

“Kripto paranın ana akıma dönüşmeye başladığını görüyoruz ve bu anlaşma Luno için daha fazla insana ulaşmanın en iyi yolu gibi görünüyor” dedi. DCG’nin sahip olduğu diğer şirketler arasında, varlık yönetimi, madencilik ve kripto para medyası gibi kuruluşlar bulunuyor.

“DCG dışında hiç kimsenin böyle bir odağı yok” diye ekliyor.

Swanepoel ayrıca, Luno’nun daha önceki yıllarda yapılan satın alma tekliflerini geri çevirdiğini ancak DCG’nin teklifini kabul ettiğini açıkladı.

Swanepoel, tüm finansal sistemi yeniden inşa etmek için uzun vadeli bir vizyonları olduklarını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar