28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

DeFi Altyapısını Kullanan Ethereum Adres Sayısı, Geçtiğimiz 3 Ayda %65 Oranında Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi’deki büyük patlama, stablecoin arzının da arttığı bir döneme denk geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2021’in ikinci çeyreği, Ethereum tabanlı DeFi protokolleri için güçlü bir dönemdi.
  • Ethereum’daki daha fazla adres DeFi ile etkileşime girdi.
  • DeFi protokolleri, tüm USDC stablecoin’lerinin yaklaşık dörtte birini elinde tutuyor.

2021’in ikinci çeyreği, Ethereum ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri için oldukça pozitif bir dönem oldu.

Binance indirim kodu

Son 3 Ayda DeFi Patlaması Yaşandı

Bugün yayınlanan ConsenSys 2021 2. Çeyrek DeFi Raporuna göre, Nisan’dan Haziran’a kadar Ethereum adreslerinin sayısı %10 seviyesinde artarken, DeFi protokolü kullanan adreslerin sayısı ise %65 oranında arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yazılım geliştirme firması ConsenSys yaptığı açıklamada, “Topluluk odaklı eğitim, basit kullanıcı arayüzleri, yüksek kâr ve DeFi uygulamaları hakkındaki genel farkındalık geçtiğimiz 3 ay boyunca arttıkça, yeni adreslerin sayısı da önemli ölçüde arttı.” ifadelerini kullandı.

Temmuz ayının başında 2.91 milyon Ethereum adresinin, merkezi olmayan borsa Uniswap, kripto borç verme platformu Compound ve likidite fonu KeeperDAO gibi DeFi protokolleriyle etkileşime girdiği belirtildi.

Stablecoin Arzında Rekor Artış

Öte yandan geçtiğimiz çeyrekte stablecoin arzında da önemli bir artış yaşandı. 31 Mart’tan bu yana %60 oranında artan stablecoin arzı Temmuz ayı başında 65 milyar Dolar seviyesine ulaştı. ConsenSys’e göre, stablecoinlerin yaklaşık dörtte biri DeFi protokollerinde kullanılıyor.

Stablecoinlerin avantajı, geleneksel finansal sisteme ihtiyaç duymadan Dolar ile satın alınabilmeleri ve ardından diğer kripto paralar için alınıp satılabilmeleridir. Kripto para fiyatları son çeyrekte yüksek seviyede dalgalı olduğundan spekülatörler ve yatırımcılar, piyasaya girmek için doğru zamanı beklerken paralarını stablecoinlerde tutabilirler.

Son olarak, Ethereum topluluğu gözlerini bu hafta gerçekleşmesi beklenen Londra yükseltmesine dikti. Çoğu kişi, bu yükseltmenin DeFi büyümesini daha fazla teşvik edip etmeyeceğini görmek için sabırsızlanıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar