25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

DeFi Bluechiplerin %10 Düşmesinin Ardından Ralli Bekleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi bluechiplerinden Yearn.finance (YFI), Aave (AAVE), Uniswap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) geçen hafta hızla düştü. Ancak DeFi pazarı toparlanmaya başladığında, kalıcı bir yükseliş için üç önemli neden var.

Binance indirim kodu

Yeni bir DeFi yükselişinin üç nedeni, olgunlaşan ürünler, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat döngüsünde daha fazla kesinlik ve risk alma iştahında bir artış.

Binance indirim kodu

yearn.finance yfi aave sushiswap sushi

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yearn.finance ve SushiSwap, YFI Ve SUSHI İvme Kazandıkça DeFi Devleri Oluyor

Ekim ayında, DeFi pazarı, büyük tokenlerin %50’nin üzerinde düştüğü bir düzeltme gördü.

Geri çekilmeye rağmen, Kasım ayı boyunca Yearn.finance, SushiSwap, Aave ve Uniswap gibi protokoller direnç gösterdi.

Yearn.finance, SushiSwap ile birleşmesinde görüldüğü gibi, birleşme yoluyla ekosistemini genişletmeye devam etti. Bu stratejinin YFI’nin fiyatı üzerinde son derece olumlu bir etkisi oldu.

SushiSwap, yaratıcısının dahil olduğu tartışmalı bir aşamadan kurtuldu ve Yearn.finance ile birleşti. CoinMarketCap’e göre SushiSwap’ta, hafta sonları genellikle daha düşük hacim görülmesine rağmen son 24 saatte 35 milyon dolar işlem gerçekleşti. Sonuç olarak, SUSHI’nin fiyatı 4 Kasım’daki dip seviyesinden bu yana %400 arttı.

Bir DeFi analisti olan Danger Zhang, zor başlangıçlarına rağmen nasıl DeFi devlerine dönüştüklerine örnek olarak Yearn.finance ve SushiSwap’i gösterdi.

“Yearn finance, yarım yamalak görünümlü bir verim çiftliği olarak başladı. Sonra bir Fintech Holdingi haline geldi. SushiSwap, Unsiwap’ın kopyala yapıştır hali olarak başladı. Artık kendi başına başarılı bir proje. Bu projelerin her ikisi de sadece iyi ekiplere ve ürün pazarına uygunluğa sahip değil. Aynı zamanda şunlara da sahipler: token için tahakkuk eden değer ve şeffaf gelişim ilerlemesi,” dedi Zhang.

Önde gelen DeFi protokollerinin olgunlaşması ve bu projeleri çevreleyen genel iyimserlik, piyasanın ivmesine olan güvene katkıda bulunur.

İlgili Haber:  Tesla’nın Rakibi Fisker da Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeyeceğini Açıkladı

Tüccarlar DeFi’nin Bitcoin ile Düşük Korelasyon Görebileceğine İnanıyor

Kısa ve orta vadede DeFi için bir başka olası katalizör, Bitcoin ile daha düşük bir korelasyon beklentisidir.

Tüccarlar, son haftalarda, Bitcoin azaldığında DeFi token kendileri satabilirken, yatırım firmaları ve fonlar gibi karşı tarafların BTC’nin fiyat hareketlerine yanıt olarak satmayabileceğini söylediler.

Merkezi olmayan finans tokenleri, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere büyük kripto paralar ile daha düşük bir korelasyon görmeye başlarsa, yatırımcı güveninin artmasına yol açabilir.

Bitcoin Fiyatında Daha Fazla Kesinlik

Son 72 saatte, Bitcoin fiyatı ikna edici bir şekilde 17.600 $ ‘dan 19.200 $’ a yükseldi.

18.800 $ ‘ın üzerine çıkan Bitcoin, balina kümelerinin varlığı nedeniyle kısa vadeli yükseliş döngüsünü sürdürmek için kritik öneme sahipti.

Balina kümeleri, balinalar Bitcoin’i belirli bir fiyattan satın aldıklarında ve daha sonra BTC’lerini hareket ettirmediklerinde ortaya çıkar. Kümeler genellikle yüksek net değerli yatırımcıların Bitcoin biriktirdiği fiyat noktalarını gösterir.

Bitcoin’in daha uzun süreli bir yükseliş eğilimi göstermeye başladığını düşünürsek, kısa vadede DeFi piyasası bundan olumlu bir şekilde faydalanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar