26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

DeFi Çılgınlığı Devam Ederken Bitcoin İstikrarını Koruyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Son zamanlarda kripto piyasası içerisinde DeFi çılgınlığı yaşanıyor. Bu süreçte Bitcoin’in fiyatı ise 11.075 dolardaki istikrarını koruyor.

Binance indirim kodu

DeFi yatırımcıları yıllık %1000 oranındaki kazanç hayalleri ile yatırımlarına devam ederken orijinal kripto para birimi ve piyasa değeri açısından hala zirvede yer alan Bitcoin istikrarlı görüntüsünü devam ettiriyor. Bitcoin fiyatı, şimdiye dek Eylül ayının büyük çoğunluğunu 11.000 dolar seviyesinin üzerinde geçirdi. Bitcoin’in şu anki fiyatı ise 11.075 dolar olarak görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

1 Eylül tarihinden sonra 12.000 dolardan 10.000 dolara gerilemesinin ardından, Bitcoin’in fiyatı ayın geri kalan bölümünde canlı kalmış görünüyor. 11.000 dolar seviyesine yükselmeden önceki iki haftayı 10.200 ve 10.600 dolar arasında iniş çıkışlar yaşayarak geçiren Bitcoin, o tarihten bu yana 10.700 dolar seviyesinin altını görmeden istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

UNI Fiyatı Çarşamba’dan Bu Yana İkiye Katlandı

Bu süreçte DeFi, yani merkezi olmayan finans, son birkaç ay içerisindeki çılgın yükselişini devam ettiriyor. Henüz yeni kullanıma sunulmuş olan UNI yönetim tokeni, Uniswap’in Çarşamba günü gerçekleştirilen lansmanından bu yana fiyatını ikiye katladı ve 6.63 dolar seviyesine ulaştı. Bunun yanında benzer bir merkezi olmayan borsa olan Balancer’ın yönetim tokeni BAL ise UNI gelişmesinin ardından bir gece içerisinde %14 düşüş yaşadı ve 18.52 dolara geriledi.

Tüm bu piyasa gelişmelerinin karşısından Bitcoin fiyatı yine de istikrarlı görünüyor. Tarihsel olarak da Bitcoin fiyatının Eylül ayında düşüş yaşadığı gözleniyor. Aynı durum geçtiğimiz sene de meydana gelmişti.

Tüm dünya belirsizliklerle boğuşurken Bitcoin istikrarını koruyor

19 Ağustos ile 28 Eylül 2019 tarihleri arasında Bitcoin’in fiyatı 11.000 dolardan 8.000 doların biraz üzerindeki bir eşiğe kadar gerilemişti. 2019’un geri kalan aylarında ise ticaret hacimleri daha dalgalı bir hal almıştı. Aralık ortasına kadar fiyat 6.640 dolara gerileyen Bitcoin, dibi görmesinin ardından yükselişe geçmişti.

İlgili Haber:  Ethereum Neden Pazar Payını Kaybediyor?

Blockchain analiz firması olan Chainalysis ise geçen yıl gerçekleşen fiyat düşüşünü milyar dolarlık kripto para birimi dolandırıcılığı PlusToken’e bağlıyor.

Bu anlamda görece küresel istikrarın yaşandığı dönemlerde Bitcoin fiyatları değişken görünürken; bu sene dünya ve ülke ekonomileri koronavirüs ile yanmasına ve muazzam bir belirsizlik yaşanmasına rağmen Bitcoin fiyatları istikrarını korumayı başarıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar