Bu sene dünya ve ülke ekonomileri koronavirüs ile yanmasına ve muazzam bir belirsizlik yaşanmasına rağmen Bitcoin fiyatları istikrarını korumayı başarıyor.
Bu sene dünya ve ülke ekonomileri koronavirüs ile yanmasına ve muazzam bir belirsizlik yaşanmasına rağmen Bitcoin fiyatları istikrarını korumayı başarıyor.

Son zamanlarda kripto piyasası içerisinde DeFi çılgınlığı yaşanıyor. Bu süreçte Bitcoin’in fiyatı ise 11.075 dolardaki istikrarını koruyor.

DeFi yatırımcıları yıllık %1000 oranındaki kazanç hayalleri ile yatırımlarına devam ederken orijinal kripto para birimi ve piyasa değeri açısından hala zirvede yer alan Bitcoin istikrarlı görüntüsünü devam ettiriyor. Bitcoin fiyatı, şimdiye dek Eylül ayının büyük çoğunluğunu 11.000 dolar seviyesinin üzerinde geçirdi. Bitcoin’in şu anki fiyatı ise 11.075 dolar olarak görünüyor.

1 Eylül tarihinden sonra 12.000 dolardan 10.000 dolara gerilemesinin ardından, Bitcoin’in fiyatı ayın geri kalan bölümünde canlı kalmış görünüyor. 11.000 dolar seviyesine yükselmeden önceki iki haftayı 10.200 ve 10.600 dolar arasında iniş çıkışlar yaşayarak geçiren Bitcoin, o tarihten bu yana 10.700 dolar seviyesinin altını görmeden istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

UNI Fiyatı Çarşamba’dan Bu Yana İkiye Katlandı

Bu süreçte DeFi, yani merkezi olmayan finans, son birkaç ay içerisindeki çılgın yükselişini devam ettiriyor. Henüz yeni kullanıma sunulmuş olan UNI yönetim tokeni, Uniswap’in Çarşamba günü gerçekleştirilen lansmanından bu yana fiyatını ikiye katladı ve 6.63 dolar seviyesine ulaştı. Bunun yanında benzer bir merkezi olmayan borsa olan Balancer’ın yönetim tokeni BAL ise UNI gelişmesinin ardından bir gece içerisinde %14 düşüş yaşadı ve 18.52 dolara geriledi.

Tüm bu piyasa gelişmelerinin karşısından Bitcoin fiyatı yine de istikrarlı görünüyor. Tarihsel olarak da Bitcoin fiyatının Eylül ayında düşüş yaşadığı gözleniyor. Aynı durum geçtiğimiz sene de meydana gelmişti.

Tüm dünya belirsizliklerle boğuşurken Bitcoin istikrarını koruyor

19 Ağustos ile 28 Eylül 2019 tarihleri arasında Bitcoin’in fiyatı 11.000 dolardan 8.000 doların biraz üzerindeki bir eşiğe kadar gerilemişti. 2019’un geri kalan aylarında ise ticaret hacimleri daha dalgalı bir hal almıştı. Aralık ortasına kadar fiyat 6.640 dolara gerileyen Bitcoin, dibi görmesinin ardından yükselişe geçmişti.

İlgili Haber:  YFI'nin Fiyatı %14 Artarak 19.870 Dolar Oldu

Blockchain analiz firması olan Chainalysis ise geçen yıl gerçekleşen fiyat düşüşünü milyar dolarlık kripto para birimi dolandırıcılığı PlusToken’e bağlıyor.

Bu anlamda görece küresel istikrarın yaşandığı dönemlerde Bitcoin fiyatları değişken görünürken; bu sene dünya ve ülke ekonomileri koronavirüs ile yanmasına ve muazzam bir belirsizlik yaşanmasına rağmen Bitcoin fiyatları istikrarını korumayı başarıyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın