DeFi Endeks Sağlayıcısı Phuture, Finansman Turunda 1.5 Milyon Dolar Topladı

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Phuture adlı merkezi olmayan bir protokol, düzenlediği finansman turunda 1.5 milyon dolar topladı.

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan protokol Phuture, bir finansman turunda 1.5 milyon Dolar toplamayı başardı.
  • Finansman turu, yatırım şirketi Ascensive Assets tarafından yönetildi.

Merkezi olmayan protokol Phuture bugün, özel yatırım şirketi Ascensive Assets liderliğindeki özel bir finansman turunu tamamladığını duyurdu. Finansman turu, şirkete toplamda 1.5 milyon Dolarlık gelir sağladı.

Phuture Nedir?

Phuture, kullanıcıların Web 3 ortamında indeksler oluşturmasına ve bunlara yatırım yapmasına olanak tanır. Phuture, merkezi olmayan finans (DeFi) yatırım stratejileri oluşturmak için bir “açık tasarım” felsefesi sağlamayı amaçladığını dile getiriyor. Yayınlandıktan sonra protokolün birden çok fiyat endeksinin gerçek zamanlı olarak yeniden dengelenmesine olanak tanıyan benzersiz, ölçeklenebilir ve birleştirilmiş bir dizin mimarisi içereceği belirtiliyor.

Phuture’un büyüme müdürü Charles Story konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bizi en çok heyecanlandıran şey platformun izinsiz doğası; herkes, her türden dizin oluşturabilir.” dedi.

Finansman turu, Ascensive Assets tarafından yönetilirken, SevenX, Moonrock Capital ve Origin Capital gibi kripto yatırım firmalarının sürece dahil olması dikkat çekti. Bitcoin.com‘un CEO’su Danish Chaudry de finansman turuna katılanlar arasında idi.

Endeksler, Kripto Piyasasında Önem Arz Ediyor

Storry, “Web 3.0 ortamında bir dizinin rolünü yeniden tanımlamak için birlikte çalışacağız. Toplanan sermaye, Phuture’un bir sonraki sürümüne doğru ilerlerken gelişimini finanse etmek için kullanılacak.” dedi.

Buna ek olarak Storry, finansman turunun Phuture ekibini ve erken kullanıcı tabanını oluşturmak için de fayda sağlayacağını dile getirdi.

Ascensive Assets’in yönetici ortağı Oliver Blakey ise “Lider yatırımcısı olarak Phuture’u desteklemekten gurur duyuyoruz. Endekslerin, tıpkı geleneksel finansta olduğu gibi kriptoda da büyük bir rol oynayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.Söz konusu müdür...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend