5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

DeFi Geliştiricileri “Yield Farming” Ödülleri Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Evrensel Pazar Erişimi (UMA) protokolü, ağ üzerinde ürün geliştirenlere yönelik likidite ödülleri sunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Evrensel Pazar Erişimi protokolü, ağ üzerinde başarılı sentetik varlık sözleşmeleri uygulayan geliştiricileri ödüllendirmeye başlayacak.
  • Geliştiriciler, kreasyonlarının popülaritesine, teşvikine ve UMA protokolü ile çalışmaya devam etmelerine bağlı olarak UMA tokenleri ile ödüllendirilecekler.
  • Likidite madenciliği tipik olarak DeFi kullanıcılarına odaklanır ancak ödüllendirilecek olan geliştiriciler zaman içinde protokollere daha fazla fayda sağlayabilir.

Evrensel Pazar Erişimi (UMA) protokolünün yaratıcıları olan Risk Labs ve adil fiyatlandırılması için hiçbir veri beslemesine ihtiyaç duymayan sentetik varlıklar, DeFi geliştiricilerine yönelik likidite ödülleriyle kripto dünyasını yeniden canlandırmaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Risk Labs bugün, geliştiricileri yarattıkları sentetik varlıkların popülaritesine göre UMA tokenleri ile ödüllendiren Developer Mining’in 10 Kasım’da piyasaya çıkacağını duyurdu. Program, geliştiricileri çekmek ve onları UMA ağına katkıda bulundukları için ödüllendirmek için her hafta 50.000 UMA tokeni (şu anda 325.000 Dolar seviyesinde) sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ödüllendirme Neye Göre Belirlenecek?

Söz konusu ödüllendirme yöntemi, DeFi protokollerinin yaz boyunca öncülük ettiği likidite madenciliği teşviklerini kullanmanın yeni bir yolu olarak tanımlanıyor. Bu yöntem, ağın, kripto para birimi endüstrisindeki yoğun rekabet zamanında geliştirici topluluğunu oluşturmasına yardımcı olabilir.

UMA geliştiricileri, bir varlığın zaman içindeki fiyat hareketini takip eden sözleşmeler oluşturabilir. Örneğin geliştiriciler, Ethereum ağını kullanmak için gaz ücretlerinin fiyatını veya belirli bir şehirdeki emlak fiyatlarını takip eden ticareti yapılabilir çeşitli varlıklar meydana getirebilir. UMA, geleneksel olmayan değer değişikliklerini takip eden sözleşmelerin geliştirilmesini teşvik eder.

Geliştiriciler, UMA sözleşmelerinde kilitlenen değere veya kullanıcıların değişen fiyatlara bahis yapmak için ne kadar satın aldıklarına göre ödüllendirilecektir. Toplam kilitli değer (TVL) metriği, genellikle daha fazla TVL’nin kullanıcılar için daha iyi faiz oranlarına dönüştüğü DeFi protokollerinin popülerliğini ölçmek için kullanılır.

İlgili Haber:  IOTA'nın 1.5 Güncellemesi Chrysalis'in Eli Kulağında - İşte Bilinmesi Gerekenler

Diğer Blockchain Projeleri İçin Yeni Bir Yol Haritası Olabilir

DeFi, kredi veya kullanıcı mevduatı faizleri gibi finansal hizmetleri çoğaltmak için akıllı sözleşmeler kullanır. Bazen verim çiftçiliği olarak anılan likidite madenciliği, yaz boyunca kripto dünyasını fırtına gibi ele geçirmiş, kullanıcılara kripto yatırmaları veya DeFi protokollerini kullanarak kredi almaları için ödeme yapmıştı.

Risk Labs duyurusunda, kullanıcılar tarafından yatırılan değerin geçici olduğu ve diğer protokollere hızla geçilebileceği belirtildi. Bunun aksine, geliştiricilere dağıtılan ödüller, protokol hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen kişileri teşvik etmeyi ve oluşturulan sözleşmelerin başarılı olmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

UMA geliştirici madencilik ödülleri başarılı olduğu takdirde, DeFi protokollerini ve ağlarını güçlendirmek isteyen diğer blockchain projeleri için yeni bir yol haritası sağlayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar