DeFi Hizmetleriyle Tanınan Maps.me, 50 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Maps.me, DeFi’yi genel bir uygulamaya getirerek, token ekonomisini çeşitli seyahat hizmetleriyle entegre ediyor.

Haberin Özeti

  • Maps.me, bir tohum fonu turunda 50 Milyon Dolar topladı.
  • Maps.me 2.0’ın temel taşı, 140 milyon kullanıcıyı bağlayan yönetim tokeni MAPS’dir.
  • Maps.me 2.0, tokenleri saklamak ve kar elde etmek için bir cüzdana sahip olacak.

Dünya çapında 140 milyondan fazla kullanıcısı olan çevrimdışı haritalama uygulaması Maps.me, Hong Kong merkezli bir yatırım şirketi ve likidite sağlayıcısı olan Alameda Research liderliğindeki bir tohum fonu turunda 50 milyon Dolar topladı. Genesis Capital ve CMS Holdings de tura katıldı.

Maps.Me 2.0 Nedir?

Paylaşılan basın açıklamasına göre Maps.Me 2.0, doğrudan otel rezervasyonlarını ve konum hizmetlerini merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarıyla birleştirecek bir cüzdanla birlikte geliyor.

Bunlar arasında değer saklama ve yüzde sekize kadar getiri elde etme, gizli ücretler olmadan para alışverişi yapma, para gönderme ve sınır ötesi seyahatler için birden fazla para biriminde harcama yapma imkanı bulunuyor. Diğer bir seçenek ise işlemlerde nakit iade olarak öne çıkıyor.

Şirket, yeni uygulamasının yalnızca bankalar ve üçüncü taraf seyahat rezervasyon platformları tarafından alınan yüksek döviz ücretleri ve komisyonlarla mücadele etmeyeceğini, aynı zamanda genel olarak finansa erişimi genişleteceğini belirtiyor.

DeFi’nin Ana Akım Benimsenmesini Teşvik Edecek

Alameda Research CEO’su ve kurucu Sam Bankman-Fried, “Maps.me, günlük bir uygulama aracılığıyla milyonlarca kullanıcıya kar getiren finansmana erişimi demokratikleştirerek, DeFi’nin ana akım benimsenmesini gerçekten teşvik etme ve kitlelere çığır açan bir teknoloji getirme potansiyelini elinde bulunduruyor.” yorumunu yaptı.

Ancak Maps.me 2.0’dan yararlanacak olanlar yalnızca seyahat etmeyi seven gezginler değil: Yerel işletmeler de üçüncü taraf platformlar olmadan ödeme alabilecek ve demografik özelliklerine, konumlarına ve ilgi alanlarına göre en alakalı müşterilere uygulama yoluyla ulaşabilecek.

Maps.Me’nin kurucu ortağı Alex Grebnev, “Kullanıcı sayısı açısından hali hazırda ölçeğe ulaşmış ve finansal ihtiyaçlarla yakından bağlantılı hizmetleri genişletecek bir platformda DeFi ekosistemi oluşturmak için ortaklarımızla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Platformun yardımcı programı ve yönetim tokeni, Solana blok zincirinde oluşturulan MAPS’tır. Sahipleri kişiselleştirilmiş ödüller ve çeşitli hizmetlere erişebilecek.

Maps.me temsilcilerine göre, platform özellikle Y kuşağından Avrupalılar arasında popüler: Kullanıcıların %58’den fazlasını bu kitle oluşturuyor ve %70’den fazlası da 18-40 yaşları arasında yer alıyor.

2019’da ortalama bir Y kuşağı bireyin, seyahatle ilgili harcamalarda 4.400 Dolar harcadığı belirtiliyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın