DeFi Konusunda Ethereum’a Rakip Geliyor: Neo, Lansmanla Birlikte 300 Milyon Dolar Topladı

0
393

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Şimdiye kadar, merkezi olmayan finans (DeFi) sadece Ethereum’a indirgenmiş bir eğilimdi. Bunun için oldukça iyi bir nedeni de vardı: Ethereum, aktif bir kullanıcı tabanına ve değişen DeFi uygulamaları üzerinde çalışan geliştiricilere sahip tek blockchain idi. 

Binance indirim kodu

Ancak bu durum şimdi değişiyor: Neo üzerine inşa edilmiş ve Ethereum ekosisteminden sermayeyi çekmek için inşa edilmiş DeFi protokolü olan Flamingo Finance, lansmandan kısa bir süre sonra 300 milyon doları güvence altına almayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’daki DeFi hareketliliği son günlerde yavaşlamış gibi görünse de, Neo’da durum böyle değil.

Flamingo Finance

Flamingo Finance 24 Eylül’de, Flamincome ve Wrapper’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, kripto ekosisteminin her yerinden, 300 milyon dolardan fazla mevduat sağladığını bildirdi.

Wrapper; Bitcoin, Ethereum, Neo ve diğer blockchain’ler için çapraz zincirli bir ağ geçididir, bu da kullanıcıların Neo’daki mevduatların tokenize edilmiş bir temsili karşılığında kabul edilen kripto paraları yatırabileceği anlamına gelir. Flamincome ise, kullanıcıların hem Ethereum hem de Neo’da aynı anda gelir elde etmelerini sağlayan bir verim arttırıcıdır.

Diğer DeFi protokollerinde olduğu gibi, Flamingo da protokolün yerel tokeni olan FLM’de ödenen getirileri sunarak, protokolü teşvik etti. Neo’nun kurucusu Da Hongfei, 24 Eylül’de tweet atarak protokolü onayladığını bildirdi.

Kullanıcılara zincirden zincire para aktarma ve aynı anda iki zincirden gelir elde etme fırsatı sunmanın yanı sıra, Flamingo Finance ayrıca merkezi olmayan bir marj borsası, merkezi olmayan bir otomatik market yapıcı konumunda.

Flamingo Finance’in öne çıkması, Binance Chain, Solana ve Polkadot gibi diğer “üçüncü nesil” blok zincirlerinin de Ethereum’un pazar payına girmeye çalıştığını ortaya çıkıyor. Bu ağların çoğu, güçlü bir ağ etkisi yaratma umuduyla, kullanıcıları Ethereum tabanlı tokenleri bu yeni ağlara taşımaya teşvik eden akıllı sistemlerle çalışıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, %900'lük Getirisi ile Son On Yılın En İyi Performans Gösteren Varlığı Oldu

Ölçeklendirme ihtiyacı

Bu protokollerin uzun vadede hayatta kalıp kalmayacağı bilinmez olsa da, mükemmel bir zamanda başlatıldığı tartışmasız bir gerçek.

Son zamanlarda Ethereum ağındaki artan işlem ücretleri kullanıcıları farklı blok zincir arayışına itmişti.

Geçen hafta Uniswap coin’in piyasaya sürülmesiyle, gas ücreti 1000 Gwei’ye ulaştı, bu da Uniswap’ta işlem yapmanın 100 dolara yaklaştığı ve DeFi protokolleriyle daha karmaşık işlemleri tamamlamanın çok daha fazlasına mal olduğu anlamına gelir. 

Bu tıkanık dönemden sonra bile Ethereum işlem ücretleri, DeFi’de sadece birkaç yüz dolar değerinde kripto paraya sahip bir kullanıcı için oldukça mantıksız bir noktada.

Neo’nun Flamingo Finance’i, Binance Chain üzerindeki BurgerSwap veya Solana’daki Serum gibi yeni protokoller, özellikle bireysel kullanıcılardan Ethereum’un pazar payını çekme potansiyeline sahip.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?