1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

DeFi Piyasası Büyümeye Devam Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasalar düşüşünü sürdürürken, AAVE ve Uniswap gibi DeFi projeleri büyümeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar son 24 saatte düşüş yaşadı.
  • Ancak DeFi projeleri güçlü büyümesini sürdürüyor.
  • Borsalar, Fed’in parasal genişlemeyi azaltacağı söylentilerinin ortasında kırmızı renkte görünüyor.

Küresel piyasa değerine göre ilk 20 kripto parada düşüşler sürerken, DeFi projeleri söz konusu negatif eğriye adeta meydan okuyor.

Binance indirim kodu

Birçok Kripto Parada Düşüş Yaşanıyor

Bitcoin, Ethereum, Tether, Polkadot, Ripple, Cardano ve hemen hemen tüm kripto paralarda son 24 saat içerisinde doğrudan kayıplar yaşandı. En büyük düşüşler Polkadot (%5.5), Bitcoin Cash (%4.5) ve Chainlink’de (%3.6) görüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak DeFi projeleri için hikaye çok daha farklı gelişti. Uniswap hafta boyunca büyümeye devam etti ve son 24 saatte %10.1’lik bir kazanç elde etti. Bu projeyi genel olarak en büyük 14. kripto para sıralamasına taşıdı.

AAVE de son günlerde kayıp bildiren tokenlerden biriydi ancak son gün %5.3 artışla 16. sıraya yükseldi. Son olarak, ve en önemlisi, merkezi olmayan bir ödeme ağı olan Synthetix %9.5 artarak ilk 20 kripto para arasına girmeyi başardı.

DeFi Patlaması Ethereum’u Rekor Seviyeye Taşımıştı

Geçtiğimiz günlerde DeFi projelerinin performansı Ethereum fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine taşımasına yardımcı olmuştu. Bugün durum böyle olmasa da, bu projeler hala daha Ethereum üzerinde olumlu bir etkiye sahip. Ethereum veri şirketi Nomics’e göre piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para sadece %0.8’lik bir kayıp yaşadı.

Ethereum’un fiyatı üzerindeki bir diğer olumlu etki de NFT’lerde devam eden patlama olarak gösteriliyor.

Dün Dapper Labs’ın NBA Top Shot koleksiyonları ilk kez satış hacminde 1 numaraya ulaştı. CryptoKitties’i de üreten şirketin değeri 32 milyon Doları aştı.

İlgili Haber:  BNB, Parabolik Rallinin Ardından Üçüncü En Büyük Kripto Para Oldu

NFT pazarında şimdiye kadar yaklaşık 100 milyon Dolar değerinde koleksiyon satıldı. En iyi 5 koleksiyon parçasının tümü son yedi günde %50 veya daha fazla büyüme gördü. Bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu bekleyen yatırımcılar için dijital sanat eserleri koleksiyoncuları oldukça heyecanlandırıyor.

Fed Söylentileri Nedeniyle Piyasalar Kırmızı Renge Büründü

Federal Rezerv, bu hafta yatırımcıların pür dikkat izleyeceği bir açıklama yapacak. Çünkü Fed tarafından parasal genişlemenin olası bir şekilde azaltılması, pandemi etkileri devam ederken piyasaların büyük düşüşler yaşamasına neden olabilecek zincirleme bir reaksiyon yaratabilir.

Ancak dün yatırımcılar için bazı parlak noktalar da vardı. Apple, Google, Tesla, Netflix, Amazon ve Facebook, günün işlemlerinde en yukarıda yer aldı. En büyük hamle ise güçlü kazanç raporları sayesinde %1.28 değer kazanan Microsoft’tan geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar