10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

DeFi Projesi OlympusDAO’nun OHM Tokeni Geçen Seneden Bu Yana %87 Değer Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

DeFi projesi OlympusDAO platformunun ana tokeni OHM son 24 saatte %27 değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü OlympusDAO’nun temelini oluşturan OHM tokeni, son 24 saatte neredeyse %27 değer kaybederek 180 dolara kadar geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinGecko verilerine göre, OHM geçen yıl Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.415$’dan bu yana %87 değer kaybetti.

OHM tokeni ile ilişkili protokol olan OlympusDAO, geçtiğimiz sene merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına fırtına gibi girmişti.

Daha önce başka DeFi platformlarında görülmeyen “token ekonomisi” dinamiği ile, likiditeyi korumak için yeni bir yaklaşım sunan OlympusDAO, “DeFi 2.0” konseptinin tanımlanmasında önemli bir rol oynadı. Geçmişte, projelerin likiditeyi çekmek için pahalı teşvik programları başlatması veya yüksek verimli yield farming kampanyaları yapması gerekiyordu.

OlympusDAO ve birkaç diğer gelişmekte olan DeFi projesi bu modele bir alternatif sunuyor.

OlympusDAO, benzersiz bir staking yapısıyla, kullanıcıların zaman içinde daha indirimli hale gelen OHM tokenlerini (diğer likidite sağlama tokenlerini veya stabil koinleri kullanarak) satın almalarına ve ayrıca 4.040.2% APY kazanmak için OHM’lerini kilitlemelerine olanak tanıyor.

Bu yapı, sahiplerine OHM’yi stake etmek için önemli bir teşvik sunuyor. Kilitlendikten sonra, bu tokenler (doğal olarak) satılamaz, böylece satış baskısını da ortadan kaldırır.

Aynı zamanda, OlympusDAO protokolü kendi tokenlerinin büyük bir kısmını etkin bir şekilde elinde tutuyor. OlympusDAO, OHM-DAI token çiftinin tüm likiditesinin nerdeyse %99.99’una sahip durumda.

Mekanizma benzersiz olsa da, OHM tokeninin fiyatı düşmeye devam ediyor. Yine de, piyasa üzerindeki etkisi dikkate değer.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar