25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

DeFi Projesi OlympusDAO’nun OHM Tokeni Geçen Seneden Bu Yana %87 Değer Kaybetti

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

DeFi projesi OlympusDAO platformunun ana tokeni OHM son 24 saatte %27 değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü OlympusDAO’nun temelini oluşturan OHM tokeni, son 24 saatte neredeyse %27 değer kaybederek 180 dolara kadar geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

CoinGecko verilerine göre, OHM geçen yıl Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.415$’dan bu yana %87 değer kaybetti.

OHM tokeni ile ilişkili protokol olan OlympusDAO, geçtiğimiz sene merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına fırtına gibi girmişti.

Daha önce başka DeFi platformlarında görülmeyen “token ekonomisi” dinamiği ile, likiditeyi korumak için yeni bir yaklaşım sunan OlympusDAO, “DeFi 2.0” konseptinin tanımlanmasında önemli bir rol oynadı. Geçmişte, projelerin likiditeyi çekmek için pahalı teşvik programları başlatması veya yüksek verimli yield farming kampanyaları yapması gerekiyordu.

OlympusDAO ve birkaç diğer gelişmekte olan DeFi projesi bu modele bir alternatif sunuyor.

OlympusDAO, benzersiz bir staking yapısıyla, kullanıcıların zaman içinde daha indirimli hale gelen OHM tokenlerini (diğer likidite sağlama tokenlerini veya stabil koinleri kullanarak) satın almalarına ve ayrıca 4.040.2% APY kazanmak için OHM’lerini kilitlemelerine olanak tanıyor.

Bu yapı, sahiplerine OHM’yi stake etmek için önemli bir teşvik sunuyor. Kilitlendikten sonra, bu tokenler (doğal olarak) satılamaz, böylece satış baskısını da ortadan kaldırır.

Aynı zamanda, OlympusDAO protokolü kendi tokenlerinin büyük bir kısmını etkin bir şekilde elinde tutuyor. OlympusDAO, OHM-DAI token çiftinin tüm likiditesinin nerdeyse %99.99’una sahip durumda.

Mekanizma benzersiz olsa da, OHM tokeninin fiyatı düşmeye devam ediyor. Yine de, piyasa üzerindeki etkisi dikkate değer.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend