30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

DeFi Protokollerini Destekleyen Kripto Para Fiyatlarında Artış Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasası, DeFi protokollerini güçlendiren kripto paralarla elde edilen güçlü kazançlarla iyileşiyor gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası zorlu bir haftayı geride bıraktı.
  • DeFi protokollerine güç veren kripto paralarda ise artış gözlendi.
  • Bitcoin piyasasındaki “çifte harcama” iddiası ise bu hafta ortaya çıkan olumsuz performansın en önemli sebebi olarak dikkat çekti.

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerine güç veren kripto paralar son derece iyi performans gösteriyor. Ancak kripto para piyasasının geneli için ağır kayıplarla sonuçlanan bir hafta olduğunu belirtmekte de fayda var.

Binance indirim kodu

ETH Fiyatında Önemli Artış Yaşandı

Yine de biz kazançlara odaklanalım: Son 24 saatte Bitcoin’in fiyatı %1.6, Ethereum’un fiyatı %7.76 ve Polkadot %0.76 artış kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi protokollerini destekleyen kripto paralar ise daha güçlü bir performans sergiledi. Aave %20.88 artışla 238.1 ABD Dolarına, Uniswap %18.2 artışla 10.55 ABD Dolarına, Synthetix %12.99 artışla 16.08 ABD Dolarına ve SushiSwap %13.84 artışla 7.93 ABD Dolarına yükselmeyi başardı.

Dün yaşanan artışın galibi olan ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 25 Dolara ulaşan Chainlink ise bugün 23.98 Dolara düştü ve son 24 saatte sadece %0.63 arttı. Chainlink, merkezi olmayan bir oracle ağına güç sağlıyor.

Altcoinler, kısmen küçük piyasa değerleri nedeniyle her zaman piyasanın geri kalanından daha değişken olarak dikkat çekerler. Ayrıca kaderleri büyük oranda akıllı sözleşmelerini barındıran platform Ethereum’a ve tüm piyasayı sallayan en büyük kripto para Bitcoin’e bağlı olarak şekil alır.

Bitcoin Bu Hafta Zorlandı

Bitcoin korkunç bir hafta geçirdi. Kripto paranın fiyatı, 4 Ocak’tan beri en düşük fiyatı olan 28.900 Dolara geriledi. Sorun, aynı Bitcoin’in iki kez harcandığı düşünülen çifte harcama hatası hakkındaki bir iddia nedeniyle ortaya çıktı. Bu, kripto piyasasını oldukça ürküttü ve yazılım şirketi NexTech AR Solutions’ın 130 Bitcoin (yaklaşık 4 milyon Dolar) satmasına neden oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar