5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

DeFi Protokolü Compound’daki Bir Hata, Kullanıcıların Yanlışlıkla 20 Milyon Dolarlık Token Kazanmasına Neden Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yanlışlıkla dağıtılan toplam token seviyesinin 85 milyon COMP’un üzerine çıkması bekleniyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Compound Finance, bir kod hatası nedeniyle kullanıcılarına yanlışlıkla 20 milyon Dolarlık token dağıttı.
  • SushiSwap Mudit Gupta’daki Super-Coder ise, yanlışlıkla token dağıtımına sebep olan söz konusu hatanın, geliştirme kodundaki tek bir “harf hatasının” sonucu olduğunu belirtti.

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Compound Finance, yeni uyguladığı “062 Teklifi”nde, tedarikçilerini on milyonlarca Dolarlık tokenler ile ödüllendiren bir “token dağıtım hatası” bildirdi.

Binance indirim kodu

70 Milyon COMP Tokeni Yanlışlıkla Dağıtıldı

Yükseltme, başta, “COMP ödül dağıtımını ve hata düzeltmelerini çözmek” için tasarlandı ve sorunsuz bir şekilde tamamen doğrulandı. Ancak ekip, ilerleyen saatler içinde “Compound Labs ve topluluk üyelerinin COMP dağıtımındaki tutarsızlıkları araştırdığını” belirterek “olağan dışı etkinlik” kaydettiklerini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tüm bu beklenmeyen gelişmelere rağmen ekip, hiçbir fonun risk altında olmadığının altını çizdi. Protokolün kullanıcıları ise hesaplarına 20 milyon Dolara eşdeğer 70 milyon COMP tokeninin yatırıldığını iddia etti.

“Koddaki Tek Bir Harf Hatası, İşi Bu Noktaya Getirdi”

Compound Labs’ın kurucusu Robert Leshner, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “062 Teklifi ve yeni sözleşme, bir topluluk üyesi tarafından, diğer birçok topluluk üyesinin incelemesiyle yazılmıştır. Bu, merkezi olmayan bir protokol için en büyük fırsat ve aynı zamanda en büyük risktir. Bu açık geliştirme süreci, bir hatanın üretim aşamalarına dahil olmasına izin verebilir.” ifadelerini kullandı.

SushiSwap Mudit Gupta’daki Super-Coder ise, yanlışlıkla token dağıtımına sebep olan söz konusu hatanın, geliştirme kodundaki tek bir “harf hatasının” sonucu olduğunu belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar