DeFi Protokolü Harvest Finance’in FARM Tokeni, Coinbase Listelemesinden Sonra %200 Oranında Yükseldi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

DeFi protokolü Harvest Finance’in yönetim tokeni FARM, kripto para borsası Coinbase’de listelenmesinin ardından ciddi bir yükseliş yaşadı.

blank

Haberin Özeti

  • Harvest Finance (FARM), Coinbase listelemesinin ardından 264 Dolardan işlem görüyor.
  • FARM sahipleri için hasat mevsimi erken geldi…

Kripto metrik platformu CoinGecko’nun verilerine göre, merkezi olmayan finans protokolü Harvest Finance’in yönetim tokeni FARM’ın fiyatı geçen hafta %201 ve son 24 saat içinde %46 oranında artarak 264 Dolara ulaştı.

blank

Harvest Finance Nedir?

Harvest Finance, protokolün akıllı sözleşmesinde varlıkları kilitleyerek kripto para yatırımı yapmanın oldukça kazançlı ama aynı zamanda riskli bir yolu olan verim çiftçiliği konusunda uzmanlaşmış bir DeFi protokolüdür. Kripto para, krediler için likidite sağladığından, tokenleri kilitlemek bazı ödüller (sabit veya değişken) üretir.

Protokolün yönetim tokeni olan FARM, aynı zamanda takas edilebilir bir varlıktır.

Tokenin bu haftaki yükselişi, ABD’nin en büyük kripto borsalarından Coinbase’deki listelenmesini takip ediyor.

Bir Coinbase listelemesinin ardından o tokenin fiyatının yükselmesi, genellikle ‘Coinbase Etkisi’ olarak bilinir. İlk olarak 2017 yılında, borsanın Bitcoin hard forkları Bitcoin Cash ve Litecoin’i listeledikten ve fiyatlarının iki katına çıkmasından sonra bu kullanım kripto endüstrisinde yer bulmaya başladı.

Coinbase, kurumsal müşterilerin 24 Mayıs’tan bu yana FARM’ı elinde tutmasına izin verdi ve 26 Temmuz’dan bu yana da Coinbase Pro’da gelen transferleri kabul etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Harvest Finance Geçen Yıl Önemli Sorunlar Yaşadı

Geçen yılki “hasat mevsimi”, Harvest Finance için çok da “bereketli” geçmemişti. Protokol, Ekim 2020’de 24 milyon Dolarlık bir flaş kredi saldırısına uğradı.

Saldırgan, protokolün akıllı sözleşmelerindeki bir hatadan yararlanarak Harvest’in likidite havuzlarından USDC ve USDT stablecoinlerini çalmayı başardı. Harvest Finance, şimdiye dek asla bulunamayan saldırgan için 100.000 Dolarlık ödül bile koydu.

Muhtemel saldırganları önlemek adına Harvest Finance, kodunda bir hata bulan herkese 200.000 Dolar ödül veriyor.

Harvest Finance’te anonim bir topluluk yöneticisi olan Red, söz konusu saldırının ardından Harvest Finance’in kullanıcılara bir başka token olan GRAIN ile geri ödeme yaptığını belirtti.

O zamandan beri, Harvest Finance birkaç önemli güvenlik denetimi gerçekleştirdi. Red, konu ile ilgili verdiği demeçte, Şubat 2021’den itibaren önemli bir zayıflık bulamadıklarını; protokolün de halihazırda Least Authority, Haechi Audit, PeckShield ve Certik tarafından denetlendiğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend