18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

DeFi Sigorta Protokolü “Cover” Kapandı; Tokenin Değeri Hızlı Bir Şekilde Düştü

Önemli Gelişmeler

DeFi sigorta protokolü Cover, geliştiricilerin projeden ayrılmasının ardından kapandı.

blank

Haberin Özeti

  • DeFi sigorta protokolü Cover, geliştiricilerin projeden ayrılmasının ardından kapandı.
  • Cover’ın tokeni ise kapanma duyurusundan bu yana 269 Dolardan 224 Dolar seviyesine geriledi.

Projeinin kurucusu Ted, konu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, “Ruler & Cover Protokolünün sonunu, oldukça çelişkili duygularla duyuruyorum.” ifadelerini kullandı.

blank

Cover Tokeninin Fiyatı Geriliyor

Ted, “Bunu yapma kararı kolay alınmadı. Bu, kalan ekibin, çekirdek geliştiricilerin aniden projeden ayrılmasından sonra ileriye giden yolu gözden geçirdikten sonra verdiği nihai bir karar.” dedi. Ted, ayrıca, müşterilerin “en kısa sürede” Cover protokollerindeki paralarını çekmelerini tavsiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Cover’ın tokeni ise Ted’in duyurusundan bu yana 269 Dolardan 224 Dolar seviyesine geriledi. Tüccarlar, bu kötü haberlerle boğuşurken tokenin günlük işlem hacmi ise 3.5 milyon Dolardan 19 milyon Dolara yükseldi.

Yaklaşık bir yıl önce başlatılan Cover, merkezi olmayan finans protokollerinde yatırımcılar için merkezi olmayan bir pazar yaratmayı amaçlıyordu. Kullanıcılar teminat olarak Cover’da token’lerini kilitleyerek, yatırım yaptıkları bir DeFi protokolünün saldırıya uğraması, çalınması veya istismar edilmesi durumunda bunları kapsayacak tokenler satın aldı. Bu tokenlerin değeri de akıllı sözleşme riskine bağlı olarak belirlendi.

Cover Token Sahiplerine Tazminat Ödenecek

Cover protokolü, Andre Cronje’nin Yearn Finance protokolünün ortaklıktan ayrılmasının ardından da nüfuzunun önemli bir bölümünü kaybetti. Yearn Finance, Kasım 2020’de protokolle ortak olduktan sonra Mart ayında bağlarını kestiğini açıkladı.

DeFi Ted bugün, ekibin kalan hazine fonlarını token sahiplerine dağıtmayı planladığını söyledi. Ted, “Tazminat, 13162680 numaralı bloktan itibaren başlayacak. Ben de dahil tüm kurucular buradan pay almayacak.” ifadelerini kullandı.

Nexus Mutual ve Opium Insurance gibi diğer DeFi sigorta protokolleri, Cover’ın çöküşü ile ortaya çıkacak açığı kapatmayı hedefliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyatı Geçtiğimiz Haftaki Büyük Düşüşün Ardından Yeniden Sabitlendi

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend