6 Ağustos 2022, Cumartesi
24.7 C
İstanbul

DeFi Sigorta Protokolü “Cover” Kapandı; Tokenin Değeri Hızlı Bir Şekilde Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi sigorta protokolü Cover, geliştiricilerin projeden ayrılmasının ardından kapandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi sigorta protokolü Cover, geliştiricilerin projeden ayrılmasının ardından kapandı.
  • Cover’ın tokeni ise kapanma duyurusundan bu yana 269 Dolardan 224 Dolar seviyesine geriledi.

Projeinin kurucusu Ted, konu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, “Ruler & Cover Protokolünün sonunu, oldukça çelişkili duygularla duyuruyorum.” ifadelerini kullandı.

Binance indirim kodu

Cover Tokeninin Fiyatı Geriliyor

Ted, “Bunu yapma kararı kolay alınmadı. Bu, kalan ekibin, çekirdek geliştiricilerin aniden projeden ayrılmasından sonra ileriye giden yolu gözden geçirdikten sonra verdiği nihai bir karar.” dedi. Ted, ayrıca, müşterilerin “en kısa sürede” Cover protokollerindeki paralarını çekmelerini tavsiye etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cover’ın tokeni ise Ted’in duyurusundan bu yana 269 Dolardan 224 Dolar seviyesine geriledi. Tüccarlar, bu kötü haberlerle boğuşurken tokenin günlük işlem hacmi ise 3.5 milyon Dolardan 19 milyon Dolara yükseldi.

Yaklaşık bir yıl önce başlatılan Cover, merkezi olmayan finans protokollerinde yatırımcılar için merkezi olmayan bir pazar yaratmayı amaçlıyordu. Kullanıcılar teminat olarak Cover’da token’lerini kilitleyerek, yatırım yaptıkları bir DeFi protokolünün saldırıya uğraması, çalınması veya istismar edilmesi durumunda bunları kapsayacak tokenler satın aldı. Bu tokenlerin değeri de akıllı sözleşme riskine bağlı olarak belirlendi.

Cover Token Sahiplerine Tazminat Ödenecek

Cover protokolü, Andre Cronje’nin Yearn Finance protokolünün ortaklıktan ayrılmasının ardından da nüfuzunun önemli bir bölümünü kaybetti. Yearn Finance, Kasım 2020’de protokolle ortak olduktan sonra Mart ayında bağlarını kestiğini açıkladı.

DeFi Ted bugün, ekibin kalan hazine fonlarını token sahiplerine dağıtmayı planladığını söyledi. Ted, “Tazminat, 13162680 numaralı bloktan itibaren başlayacak. Ben de dahil tüm kurucular buradan pay almayacak.” ifadelerini kullandı.

Nexus Mutual ve Opium Insurance gibi diğer DeFi sigorta protokolleri, Cover’ın çöküşü ile ortaya çıkacak açığı kapatmayı hedefliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar