2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

DeFi Sigorta Şirketi Nexus Mutual, 2.7 Milyon Dolar Fon Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birden fazla risk sermayesi fonu, Nexus Mutual’a 2.7 milyon Dolar katkıda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Nexus Mutual, alternatif ürün sigortası için 2.7 milyon Dolar topladı.
  • Şirket, büyük kripto para borsalarının kullanıcılarını kapsayacak şekilde genişliyor.
  • Ayrıca 2021’de 1 milyar Doların üzerinde satış yapmayı planlıyor.

Nexus Mutual, vakıf hazinesine stratejik bir katkı olarak 2.7 milyon Dolar topladı.

Binance indirim kodu

Fon toplama süreci; 1Confirmation, Blockchain Capital, Version One, Dialectic ve kripto alanındaki diğer önde gelen kurumsal ve bireysel yatırımcıların katılımıyla Collider Ventures tarafından yönetildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

DeFi Sigorta Şirketi Ne İşe Yarar?

Nexus Mutual, merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerinde akıllı sözleşme kodunda riske ve potansiyel güvenlik açıklarına karşı koruma sağlayan topluluk tabanlı bir sigorta alternatifidir. Yalnızca üyeler ağa katılabilir, cover satın alabilir ve NXM tokenlerine sahip olabilir.

Nexus Mutual’a göre yeni sermaye, teklifini mevcut ürünün ötesine genişletmesine imkan tanıyacak. Şirket, bu kapsamda Coinbase, Binance, Kraken ve Gemini dahil olmak üzere halihazırda kurulmuş kripto para borsalarının kullanıcılarına ulaşmayı hedefliyor.

Buradaki fikir, Ethereum blok zincirindeki merkezi olmayan organizasyona (DAO) katılım yoluyla, kullanıcıların kendilerini güvence altına almalarıdır.

Collider Ventures kurucu ortağı Adam Benayoun, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Nexus Mutual’ı DeFi stratejik fırsatının vazgeçilmez bir dayanağı olarak görüyoruz. Ayrıca platformun gelişimini desteklemek için proaktif bir yaklaşım benimsemeye, yönetime katılmaya ve sigortacı olarak Nexus Mutual’ın üzerine inşa edilen projeleri finanse etmeye karar verdik.” ifadelerini kullandı.

Benayoun, yakın zaman önce Collider’ın, Nexus Mutual tarafından teminat altına alınan merkezi olmayan aracı kurum Armor Finance’daki başka bir stratejik yatırıma da öncülük ettiğini sözlerine ekledi. Collider’ın portföyündeki diğer projeler arasında The Graph, ZenGo, Efficient Frontier, IDEX ve Hummingbot yer alıyor.

İlgili Haber:  Polkadot, Blockchain Endüstrisinde Bir Dönüm Noktasına Öncülük Ediyor: Parachain

Nexus Mutual’ın İddialı Yol Haritası

Geçtiğimiz Aralık ayında Nexus Mutual CEO’su Hugh Karp, karmaşık bir sosyal mühendislik saldırısının kurbanı oldu. Saldırgan, projeye 8 milyon Dolarlık zarar verdi.

Bu kayba rağmen Londra merkezli şirket, 2020’nin son 5 ayında, protokolünde kilitli kriptoların toplam değerini 4 milyon Dolardan 100 milyon Dolara çıkarmayı başardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar