30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

DeFi Tokeni Aave’nin Fiyatında %16’lık Artış Yaşandı: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Aave’nin fiyatı, DeFi kredilendirme projesinin kurumsal yatırımcı platformu Aave Pro’yu Temmuz ayında başlatacağını doğrulamasının ardından yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Merkezi olmayan para piyasası protokolü Aave, kurumsal DeFi platformu Aave Pro’nun bu ayın sonunda piyasaya çıkacağını açıkladı.
  • Bu açıklamanın ardından Aave fiyatı %16 oranında yükseldi.

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Aave, Aave Pro platformunun bu ayın sonunda piyasaya çıkacağını duyurmasının ardından çift haneli fiyat artışı kaydetti.

Binance indirim kodu

Aave Pro Nedir?

Kurumsal yatırımcılara yönelik platformunun onaylı bir versiyonu olacak olan Aave Pro, ilk olarak geçen hafta bir online seminer sırasında duyuruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Kurumsal DeFi’de Sonraki Adımlar” adlı web seminerinin katılımcıları, Aave Pro hakkında ek bilgiler içeren bir takip e-postası aldıklarını bildirdi.

Söz konusu e-postada, “Çeşitli kurumlardan gelen yoğun talep nedeniyle, Aave ve Fireblocks, Temmuz ayında ilk onaylı merkezi olmayan likidite protokolü Aave Proyu başlatıyor.” ifadeleri yer aldı.

Fireblocks, Mart ayında 133 milyon Dolarlık bir C Serisi finansman turu gerçekleştirmişti.

Aave’deki Çift Haneli Fiyat Artışı

AAVE’nin fiyatı, haberlerin yayılmasının hemen ardından, bu sabah 338 Doları aşarak %22’den fazla yükseldi. CoinGecko’dan alınan verilere göre, token en son 10 Haziran’da bu seviyelerde işlem görmüştü. Aave, sonrasında ise belli ölçüde geri çekildi. DeFi tokeni şu anda 328 Dolar fiyatında seyrediyor; ve bu, onun için son 24 saatte yaşanan %16’lık bir fiyat artışı anlamına geliyor.

Aave Pro, başlangıçta, kurumsal talebi yüksek olan dört varlığı destekleyecek: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), AAVE ve USD Coin (USDC). Platformun likidite havuzları, Aave v2 ve Aave Polygon gibi diğer Aave pazarlarından ayrılacak.

Aave Pro’nun dikkate değer bir özelliği ise; kurumsal yatırımcıların platforma erişmek için Fireblocks’un akıllı sözleşmesine dayalı “Müşterinizi Tanıyın” (KYC) doğrulamasını kullanmasıdır. Bu doğrulama onaylandıktan sonra, Aave CEO’su Stani Kulechov’un “en ilginç” özellik olarak adlandırdığı, otomatikleştirilmiş DeFi getirilerinin ve Aave’nin merkezi olmayan yönetiminin avantajlarından daha net biçimde yararlanılabilecek.

İlgili Haber:  Bitcoin 32.000 Dolarda Kalma Mücadelesi Verirken Aave ve Chainlink Yeni Zirvelere Ulaştı

Ek olarak Fireblocks, Aave Pro için kara para aklamayı önleme (AML) ve dolandırıcılıkla mücadele uyumluluk yasalarını da uygulayacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar