15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

DeFi Tokenleri Ciddi Dalgalanmalar Yaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans (DeFi) için göz kamaştırıcı boğa piyasasından geri çekilme yaşansa da ortalama DeFi token getirisinin bu sene içerisinde Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha iyi bir performans gösterdiği ortaya çıktı. Yapılan analizler neticesinde DeFi’nin, ortalama performans söz konusu olduğunda hikayeyi başka bir noktaya taşıdığı öğrenildi.

Binance indirim kodu

Anonim bir kripto analisti olan “Ceteris Paribus”, 17 Kasım’da bir paylaşım yaparak en iyi 38 DeFi varlığı ile Bitcoin (BTC) ve Ether’den (ETH) oluşan en iyi 40 kripto varlığının yılbaşından bugüne medyanını ve ortalama performanslarını derlediğini belirtti. 12.000 takipçisiyle elindeki verileri paylaşan anonim analist, DeFi varlıklarının yaklaşık 26’sının şu anda yılbaşından bugüne kazançlarını yayınladığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analist, ortalama getirinin %148.8 civarında olduğunu ve Bitcoin’in %133.3’lük kazancının yılbaşından bu yana %15.5 üzerinde olduğunu söyledi. Neticede, DeFi tokenlerinin yarısının bu seviyenin üstünde ve yarısının da aşağıda olduğu tespit edildi.

Bunun hemen hemen eşit olduğunu söyleyen Paribus, kasım ayında şimdiye kadar güçlü bir toparlanma yaşandığını ancak yazın aksine, medyan token getirisinin BTC ile eşleştiğini ve daha iyi performans göstermediğini açıkladı.

Ancak 2020 ortalama performansı olan %428.7’nin, Bitcoin’in kazancının üç katından daha fazla olduğu belirtildi.

DeFi varlıkları ciddi dalgalanmalar yaşıyor

Bugün itibariye DeFi’nin 2020 için en iyi performans gösteren varlıklarının, %4.245’lik kazançla Aave (AAVE), %2.466’lık kazançla Band (BAND) ve %1.597’lik kazançla Yearn Finance (YFI) olduğu ortaya çıktı. Bunların dışında THORChain (RUNE), %1.203’lük kazançla yılbaşından bu yana dört hanelere ulaşan tek DeFi tokeni oldu.

Sektörün şimdiye kadarki en kötü performans gösteren varlıkları olan Curve (CRV), SushiSwap (SUSHI) ve Swerve (SWRV) ise sırasıyla %88.7’lik, %80.1’lik ve %79.9’luk kayıplar kaydetti.

İlgili Haber:  Bir Bitcoin Hesabı 47.000 Dolarlık Hata Yaptı

DeFi varlıkları son aylarda aşırı dalgalanma yaşadı ve 29 DeFi tokeninin 10’u ağustos ayında %1.000’i aşan kazançlar kaydederken CRV ise ağustos ayını kırmızı renkte bitiren tek varlık oldu.

Bununla birlikte, yalnızca Gnosis (GNO) ve Hegic (HEGIC) eylül ayından ekim ayına kadar tek haneli kazançlar yayınlayabildi; kalan 34 token ise %89’dan fazla düşen beş token de dahil olmak üzere kayıptı.

Kasım ayı şimdiye kadar nispeten mütevazı bir dalgalanma gördü; 38 tokenden 32’sinin medyan ve ortalama performansları sırasıyla yaklaşık %20 ve %35 olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar