9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

DeFi Tokenleri Ciddi Dalgalanmalar Yaşıyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Merkezi olmayan finans (DeFi) için göz kamaştırıcı boğa piyasasından geri çekilme yaşansa da ortalama DeFi token getirisinin bu sene içerisinde Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha iyi bir performans gösterdiği ortaya çıktı. Yapılan analizler neticesinde DeFi’nin, ortalama performans söz konusu olduğunda hikayeyi başka bir noktaya taşıdığı öğrenildi.

blank

Anonim bir kripto analisti olan “Ceteris Paribus”, 17 Kasım’da bir paylaşım yaparak en iyi 38 DeFi varlığı ile Bitcoin (BTC) ve Ether’den (ETH) oluşan en iyi 40 kripto varlığının yılbaşından bugüne medyanını ve ortalama performanslarını derlediğini belirtti. 12.000 takipçisiyle elindeki verileri paylaşan anonim analist, DeFi varlıklarının yaklaşık 26’sının şu anda yılbaşından bugüne kazançlarını yayınladığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analist, ortalama getirinin %148.8 civarında olduğunu ve Bitcoin’in %133.3’lük kazancının yılbaşından bu yana %15.5 üzerinde olduğunu söyledi. Neticede, DeFi tokenlerinin yarısının bu seviyenin üstünde ve yarısının da aşağıda olduğu tespit edildi.

Bunun hemen hemen eşit olduğunu söyleyen Paribus, kasım ayında şimdiye kadar güçlü bir toparlanma yaşandığını ancak yazın aksine, medyan token getirisinin BTC ile eşleştiğini ve daha iyi performans göstermediğini açıkladı.

Ancak 2020 ortalama performansı olan %428.7’nin, Bitcoin’in kazancının üç katından daha fazla olduğu belirtildi.

DeFi varlıkları ciddi dalgalanmalar yaşıyor

Bugün itibariye DeFi’nin 2020 için en iyi performans gösteren varlıklarının, %4.245’lik kazançla Aave (AAVE), %2.466’lık kazançla Band (BAND) ve %1.597’lik kazançla Yearn Finance (YFI) olduğu ortaya çıktı. Bunların dışında THORChain (RUNE), %1.203’lük kazançla yılbaşından bu yana dört hanelere ulaşan tek DeFi tokeni oldu.

Sektörün şimdiye kadarki en kötü performans gösteren varlıkları olan Curve (CRV), SushiSwap (SUSHI) ve Swerve (SWRV) ise sırasıyla %88.7’lik, %80.1’lik ve %79.9’luk kayıplar kaydetti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doları Kaybetme Riski Taşıyor

DeFi varlıkları son aylarda aşırı dalgalanma yaşadı ve 29 DeFi tokeninin 10’u ağustos ayında %1.000’i aşan kazançlar kaydederken CRV ise ağustos ayını kırmızı renkte bitiren tek varlık oldu.

Bununla birlikte, yalnızca Gnosis (GNO) ve Hegic (HEGIC) eylül ayından ekim ayına kadar tek haneli kazançlar yayınlayabildi; kalan 34 token ise %89’dan fazla düşen beş token de dahil olmak üzere kayıptı.

Kasım ayı şimdiye kadar nispeten mütevazı bir dalgalanma gördü; 38 tokenden 32’sinin medyan ve ortalama performansları sırasıyla yaklaşık %20 ve %35 olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend