29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

DeFi Tokenleri de Ethereum Fiyatıyla Beraber Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı, uzun bir süre sonra ilk kez 2.750 Doların üzerine çıktı. Popüler DeFi tokenleri de ETH fiyatı ile birlikte yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatı, uzun bir süre sonra ilk kez 2.750 Doların üzerine çıktı.
  • AAVE, COMP ve UNI gibi popüler DeFi tokenleri de ETH fiyatı ile birlikte yükselişe geçti.

Ethereum (ETH), şu dakikalardaki fiyatı olan 2.610 Dolara düşmeden önce Perşembe günü erken saatlerde 2.756 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu fiyat seviyesi, ETH’nin son 24 saatte %4.9 ve son yedi günde de %14.8’lik bir kazanç elde ettiği anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

CoinGecko’ya göre, ETH, en son 7 Haziran tarihinde bu seviyelerde işlem görüyordu. O zamandan bu yana Ethereum oldukça zor günler geçirdi; hatta bir ara 1.800 Doların altına kadar düştü. Ancak kripto para piyasası genel anlamda son iki haftadır toparlanma eğilimi gösterirken Ethereum fiyatı da tekrardan artmaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna karşılık Bitcoin (BTC) şu dakikalarda 38.000 Doların biraz üzerinde seyrediyor ve tekrardan 40.000 Dolar eşiğini aşmak için mücadele veriyor.

Ethereum, Londra Güncellemesine Hazır

Ethereum ağı, “Londra” olarak adlandırılan planlı bir hard fork için kendini hazırlıyor. Yükseltmenin bugün 12.965.000 blokta gerçekleşmesi bekleniyor.

Londra Yükseltmesi, Ethereum’un arz büyümesini yavaşlatan ve genel işlem maliyetlerini düşüren EIP-1559 da dahil olmak üzere beş adet önemli Ethereum İyileştirme Önerisini (EIP) içeriyor.

DeFi Tokenleri de Ethereum ile Birlikte Yükselişte

Geçtiğimiz 24 saatin diğer kayda değer kazananları arasında ise merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün önde gelen tokenleri yer alıyor. Toplam kilitli değeri (TVL) 13.85 milyar Dolar olan Aave protokolünün yerel tokeni AAVE, geçtiğimiz gün içinde %15.3 fiyat artışı yaşadı ve 360 Dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatında Ani Düşüş Yaşandı

Compound protokolünün yönetim tokeni olan COMP ise son 24 saat içinde %8.6’lık bir artış bildirdi. Buna ek olarak, önde DeFi borsası Uniswap’ın yerel tokeni UNI, %7.5 oranında yükseldi. Son 24 saatte kaydettiği 1.5 milyar Doları aşan işlem hacmiyle dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası olan Uniswap, geçtiğimiz günlerde “hisse senedi tokenleri” de dahil olmak üzere bir dizi varlığı platformundan çıkardıktan sonra sert eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar