5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

DeFi Tokenleri Uniswap, Compound ve Aave, Son 24 Saatte Önemli Kazançlar Elde Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen DeFi tokenleri, son 24 saat içinde kripto para piyasasında en çok kazananlar arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası son 24 saatte önemli bir toparlanma eğilimi sergiledi.
  • Pek çok DeFi tokeni de bu süreçte %10’un üzerinde değer kazandı.

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu hafta başında 30.000 Doların altına düşmesine rağmen Çarşamba sabah saatlerinde 35.000 Dolar seviyesini yeniden görmeyi başardı. Kripto para piyasası, son 24 saattir toparlanma eğilimi gösteriyor.

Binance indirim kodu

DeFi Tokenlerindeki Fiyat Artışı

Birçok DeFi tokeni de son 24 saatte %10’un üzerinde değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Uniswap (UNI) %13’ten fazla artış yaşayarak 17.82 Dolar fiyatına ulaştı. 9.3 milyar Dolarlık piyasa değerine sahip olan Uniswap, şu anda DeFi alanındaki en değerli varlık olarak biliniyor. UNI, sahip olduğu piyasa değeriyle kripto para piyasası genelinde de 11. en büyük kripto para olarak öne çıkıyor.

Compound projesinin yönetim tokeni COMP ve THORChain’in yerel tokeni RUNE de sırasıyla 264.95 Dolar ve 6.43 Dolarlık en yüksek seviyelerine ulaştı. Ancak bu rekor fiyat seviyelerinin ardından her iki kripto para da sırasıyla 257 Dolar ve 5.90 Dolar fiyatına geriledi. Merkezi olmayan PancakeSwap’ın yerel tokeni olan CAKE ise son 24 saatte yaklaşık %20 artış yakaladı ve 13.41 Dolar fiyatına yükseldi.

Borç verme protokolü Aave’nin yerel tokeni AAVE ise bugün %7.8 gibi daha mütevazı bir seviyede artarak 229 Dolar fiyatına ulaştı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük DeFi tokeni olan Chainlink (LINK) de %8’in üzerindeki artışla 19 Dolar seviyesine ulaşmayı başardı.

DeFi Tokenleri Geçtiğimiz Hafta %20-30 Arasında Değer Kaybı Yaşamıştı

Söz konusu etkileyici fiyat artışına rağmen DeFi tokenlerinin büyük çoğunluğunun, geçen hafta yaşanan kayıpları tamamen telafi etmek için hâlâ uzun bir yolu var. Geçtiğimiz hafta genelinde tüm DeFi tokenleri ortalama olarak %20 – %30 arasında değer kaybı yaşamıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyatı Mart'taki Gibi Tekrar Dibi Görecek mi?

CoinGecko’ya göre, DeFi tokenlerinin kümülatif piyasa değeri şu anda 66.4 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu, merkezi olmayan finans sektörünün geçen ayki toplam değerinin neredeyse yarısına denk geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar