8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

DeFi Tokenlerinde Ciddi Fiyat Artışı: YFI, UNI, AAVE ve COMP’un Performansı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi piyasasının toplam değeri 250 milyar Doların üzerine çıkarken; birkaç üst düzey DeFi tokeni, son 24 saat içinde gözle görülür kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi piyasasının toplam değeri 250 milyar Doların üzerine çıkarken; birkaç üst düzey DeFi tokeni, son 24 saat içinde gözle görülür kazançlar elde etti.
  • Piyasanın en büyük kripto paraları son günlerde genelde yatay seyrederken; Yearn Finance, Uniswap, Aave ve Compound gibi DeFi tokenleri ciddi bir yükseliş yaşıyor.

Piyasanın en büyük kripto paraları son günlerde genelde yatay seyrederken; Yearn Finance, Uniswap, Aave ve Compound başta olmak üzere merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri ciddi bir yükseliş yaşıyor.

Binance indirim kodu

DeFi Tokenlerinde Fiyat Artışı

CoinGecko’ya göre Yearn Finance protokolünün yönetim tokeni YFI, son 24 saatte %8.3 oranında artışla mevcut 41.159 Dolar fiyatına ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Token, yeni bir “geri alım” programının başlatılmasının ardından geçen hafta %32 ve geçen ay genelinde de %49 gibi etkileyici bir fiyat artışı kaydetti. Yeni program, protokole farklı bir “tokenomik” yapı getirdi ve varlık açık piyasada daha “kıt” hale geldikçe fiyatını da artırdı.

Önde gelen merkezi olmayan borsalardan Uniswap’ın yönetim tokeni UNI de günün diğer kazananları arasında yer alıyor. Son 24 saatte %5.2 oranında artan UNI, şu anda 18.5 Dolar fiyatından işlem görüyor.

DeFi TVL 254 Milyar Dolara Yükseldi

Popüler merkezi olmayan kredi platformu Aave’nin yerel tokeni AAVE de son zamanlarda yükselişte. AAVE fiyatı son 24 saat içinde %6.1 oranında yükseldi. Token şu dakika itibariyle 276 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Benzer şekilde bir başka DeFi kredi platformu Compound’u destekleyen COMP tokeni de son 24 saatte %4.6 oranında değer kazandı. CoinGecko verilerine göre COMP şu dakikalarda 222.9 Dolar fiyatında seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 40.000'in Kripto Piyasası 1 Trilyonun Üzerinde

DefiLlama’ya göre önde gelen DeFi tokenleri yükseldikçe DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) de 254 milyar Dolar seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar