26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

DeFi Tokenlerinde Ciddi Fiyat Artışı: YFI, UNI, AAVE ve COMP’un Performansı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

DeFi piyasasının toplam değeri 250 milyar Doların üzerine çıkarken; birkaç üst düzey DeFi tokeni, son 24 saat içinde gözle görülür kazançlar elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi piyasasının toplam değeri 250 milyar Doların üzerine çıkarken; birkaç üst düzey DeFi tokeni, son 24 saat içinde gözle görülür kazançlar elde etti.
  • Piyasanın en büyük kripto paraları son günlerde genelde yatay seyrederken; Yearn Finance, Uniswap, Aave ve Compound gibi DeFi tokenleri ciddi bir yükseliş yaşıyor.

Piyasanın en büyük kripto paraları son günlerde genelde yatay seyrederken; Yearn Finance, Uniswap, Aave ve Compound başta olmak üzere merkezi olmayan finans (DeFi) tokenleri ciddi bir yükseliş yaşıyor.

Binance indirim kodu

DeFi Tokenlerinde Fiyat Artışı

CoinGecko’ya göre Yearn Finance protokolünün yönetim tokeni YFI, son 24 saatte %8.3 oranında artışla mevcut 41.159 Dolar fiyatına ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Token, yeni bir “geri alım” programının başlatılmasının ardından geçen hafta %32 ve geçen ay genelinde de %49 gibi etkileyici bir fiyat artışı kaydetti. Yeni program, protokole farklı bir “tokenomik” yapı getirdi ve varlık açık piyasada daha “kıt” hale geldikçe fiyatını da artırdı.

Önde gelen merkezi olmayan borsalardan Uniswap’ın yönetim tokeni UNI de günün diğer kazananları arasında yer alıyor. Son 24 saatte %5.2 oranında artan UNI, şu anda 18.5 Dolar fiyatından işlem görüyor.

DeFi TVL 254 Milyar Dolara Yükseldi

Popüler merkezi olmayan kredi platformu Aave’nin yerel tokeni AAVE de son zamanlarda yükselişte. AAVE fiyatı son 24 saat içinde %6.1 oranında yükseldi. Token şu dakika itibariyle 276 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Benzer şekilde bir başka DeFi kredi platformu Compound’u destekleyen COMP tokeni de son 24 saatte %4.6 oranında değer kazandı. CoinGecko verilerine göre COMP şu dakikalarda 222.9 Dolar fiyatında seyrediyor.

İlgili Haber:  Circle, Stablecoin ve ABD Doları Arasındaki Transfer İşlemlerini Kolaylaştırıyor

DefiLlama’ya göre önde gelen DeFi tokenleri yükseldikçe DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) de 254 milyar Dolar seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend