26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

DeFi ve NFT Genişlemesinin Kazananları Aave ve Axie Infinity Güçlerini Birleştiriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Yaz aylarında gerçekleşen DeFi ve NFT genişlemesinin kazananları Aave ve Axie Infinity, birbirlerini tanıtmak ve kullanıcıları ödüllendirmek için güçlerini birleştiriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Aave, Axie Infinity blockchain tabanlı oyunun kazananlarına AAVE tokenleri dağıtacak.
  • Axie ise AAVE token sahiplerine benzersiz bir Aave temalı NFT sunacak.
  • Axie, 4 Kasım’da AXS yönetim tokenini piyasaya sürdü.

Ethereum tabanlı DeFi ve NFT dünyalarında önde gelen protokoller Aave ve Axie Infinity, finans ve oyun arasındaki blockchain destekli kesişme noktasını güçlendirmek adına ortaklık yapacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aave, Axie Community Alpha’nın 13. sezonuna sponsor olacak ve oyun içi savaşlardaki kazananlar için ödül olarak 4.000 Dolardan fazla değeri olan AAVE protokol tokenleri dağıtacak. Mevcut AAVE token sahipleri de Axie Infinity evreninde kullanılacak benzersiz bir karakter olan sınırlı sayıdaki Aave temalı NFT’den talep edebilecek.

Axie Infinity Nedir?

Axie Infinity, kullanıcıların benzersiz “Axie” yaratıklarıyla savaşmasına ve ticaret yapmasına olanak tanıyan, bu anlamda NFT’leri kullanan blockchain tabanlı bir oyundur. NFT’ler, tamamen benzersiz olan, kopyalanamayan veya çoğaltılamayan dijital varlıklar oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanır, bu da kendisi için bir pazar yaratmıştır.

Blockchain aktivite takipçisi DappRadar’a göre Axie Infinity, son 30 günde yaklaşık 10.000 kullanıcıyı kendisine çekmeyi başardı, ayrıca Haziran ayında günlük 100’den az olan aktif kullanıcı sayısını da Kasım ayına gelindiğinde 1.200’ün üzerine çıkardı.

Axie’nin AXS protokol token satışı 4 Kasım’da sona erdikten sonra Binance’te listelendi. AXS tokeni, sahiplerinin proje geleceği için oy kullanmasını sağlıyor.

Aave Nedir?

Aave, kullanıcıların kripto para birimlerini ve Dolara sabitlenmiş sabit paraları ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren bir DeFi protokolüdür. Merkezi olmayan finans yaz ayları boyunca inanılmaz bir büyüme kaydetti. Blockchain toplayıcısı DeFi Pulse’a göre Aave, protokolün çalışmasına izin vermek için eklenen bir kripto teminat ölçüsü olan kilitli toplam değerini artırdı; Temmuz başında 100 milyon Doların altında olan değer, Kasım ayında yaklaşık 1 milyar Dolara kadar çıktı.

Aave, hızlı krediler ve kredi delegasyonu gibi yeni finansal ürünleri piyasaya sürerken, borç verme ve borçlanma hizmetlerinde nispeten uygun oranlar sağlayan popüler bir DeFi protokolü haline geldi. Axie Community Alpha’nın 13. Sezonunda verilen AAVE tokeni, birçok kripto borsasında işlem görebilir veya AXS tokenine benzer şekilde Aave protokolünün yönetimine katılmak için kullanılabilir.

Axie platformunda benzersiz, temalı bir Aave NFT ve ödül olarak AAVE tokenleri sunarak her iki protokolün kullanıcılarının, kripto ekosisteminin çeşitli unsurlarına uyum sağlama sürecini başlatmaları muhtemel görünüyor. Axie Infinity ve Aave büyümeye devam ederse, verilecek olan ödüller de bir dahaki sefere çok daha büyük olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar