18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin Fiyatı Rekor Kırarken; DeFi’de Kilitli Toplam Değer 233 Milyar Doları Aştı

Önemli Gelişmeler

DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), 233.8 milyar Dolara yükseldi. Yükseliş, lider kripto para Bitcoin’in yeni bir rekor kırmasının ardından geldi.

blank

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün 67.000 Doların üzerine çıktı ve bu anlamda tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • Bitcoin’deki fiyat artışı, kripto endüstrisinin bir başka yerinde, DeFi protokollerindeki kilitli toplam değerin (TVL) 233 milyar Doları aşmasına katkı sağladı.
  • Yükselen token değerlerine ek olarak, DeFi ekosistemi yeni kullanıcı akışında da keskin bir artış yaşadı.

Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 Doların üstüne yükselmesiyle, DeFi ve kripto endüstrisinin genelinde de ciddi bir yükseliş yaşanıyor.

blank

DeFi TVL 233 Milyar Doları Aştı

Bugün DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) 233 milyar Doları aşarak yeni bir rekor seviye kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance Smart Chain (BSC), Avalanche (AVAX) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) de dahil olmak üzere tüm büyük blok zinciri ağlarındaki DeFi protokollerinden veri toplayan DeFi Llama’nın verilerine göre, şu anda DeFi protokollerinde kilitli 233.88 milyar Dolarlık varlık bulunuyor. AAVE 18.79 milyar Dolar ile bu anlamda lider konumda yer alırken; Curve platformu da 17.97 milyar Dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

Yeni Kullanıcılar DeFi’ye Akın Ediyor

Yükselen token değerlerine ek olarak, DeFi ekosistemi yeni kullanıcı akışında da keskin bir artış yaşıyor. Dune Analytics’ten alınan veriler, 3.591.876 cüzdanın en az bir DeFi protokolü ile etkileşime girdiğini gösteriyor.

Yeni kullanıcıların girişine rağmen, merkezi olmayan borsalardaki (DEX) işlem hacimleri Mayıs ayında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında kalıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Trump'ın Eski İletişim Direktörü: Bitcoin 2022'ye Kadar 100.000 Dolara Ulaşacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend