5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Rekor Kırarken; DeFi’de Kilitli Toplam Değer 233 Milyar Doları Aştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), 233.8 milyar Dolara yükseldi. Yükseliş, lider kripto para Bitcoin’in yeni bir rekor kırmasının ardından geldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün 67.000 Doların üzerine çıktı ve bu anlamda tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • Bitcoin’deki fiyat artışı, kripto endüstrisinin bir başka yerinde, DeFi protokollerindeki kilitli toplam değerin (TVL) 233 milyar Doları aşmasına katkı sağladı.
  • Yükselen token değerlerine ek olarak, DeFi ekosistemi yeni kullanıcı akışında da keskin bir artış yaşadı.

Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 Doların üstüne yükselmesiyle, DeFi ve kripto endüstrisinin genelinde de ciddi bir yükseliş yaşanıyor.

Binance indirim kodu

DeFi TVL 233 Milyar Doları Aştı

Bugün DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) 233 milyar Doları aşarak yeni bir rekor seviye kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Smart Chain (BSC), Avalanche (AVAX) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) de dahil olmak üzere tüm büyük blok zinciri ağlarındaki DeFi protokollerinden veri toplayan DeFi Llama’nın verilerine göre, şu anda DeFi protokollerinde kilitli 233.88 milyar Dolarlık varlık bulunuyor. AAVE 18.79 milyar Dolar ile bu anlamda lider konumda yer alırken; Curve platformu da 17.97 milyar Dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

Yeni Kullanıcılar DeFi’ye Akın Ediyor

Yükselen token değerlerine ek olarak, DeFi ekosistemi yeni kullanıcı akışında da keskin bir artış yaşıyor. Dune Analytics’ten alınan veriler, 3.591.876 cüzdanın en az bir DeFi protokolü ile etkileşime girdiğini gösteriyor.

Yeni kullanıcıların girişine rağmen, merkezi olmayan borsalardaki (DEX) işlem hacimleri Mayıs ayında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında kalıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar