1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

DeFi’de Kilitli Toplam Değer 27.6 Milyar Dolara Çıkarken UNI ve COMP Tokenleri Yeni Zirvelere Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tüm DeFi sektörü ısınmaya devam ederken Uniswap (UNI) ve Compound (COMP) tokenleri de bugün itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. UNI tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.93 dolara çıktı ve COMP fiyatı 340 dolardan kısa bir süre işlem görürken tamamen aynı şeyi yaşadı.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans sektörünün tamamı son 30 günde güçlü bir yükseliş eğiliminde ilerledi ve DeFi Pulse’dan alınan veriler, kilitli toplam değerin 2 Ocak’taki 16.43 milyar dolar seviyesinden 30 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27.67 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu.

Binance indirim kodu

COMP fiyatındaki artış, yeni bir yönetim modülünün yakın zamanda piyasaya sürülmesini takip etti ve topluluk üyelerinin zincir içi işlemler yerine imza yoluyla oy kullanarak gaz ücretlerinden tasarruf etmelerine olanak tanıyan comp.vote arayüzüne yükseltildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Robinhood fiyaskosunun ardından DeFi daha çekici hale geliyor

Bu hafta yaşanan ve GameStop ile AMC hissesi piyasalarını durduran yatırım aracılıklarını çevreleyen tartışmalar, DeFi ve kripto borsalarını merkezi geleneksel finans sektörüne olası bir alternatif olarak sundu.

Compound’un kurucusu Robert Leshner, attığı bir tweet’te son gelişmelerin, alım satımların Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) ile uzun vadede uzlaşması gerektiğini ve uzlaşma sağlanılacak olan noktanın, piyasaların blok zincirleri üzerinde çalışması olduğunu söyledi.

Anında ödemenin, T+2 yerleşiminde sorun yaratan karmaşıklık ile birlikte maliyet ve sermaye gereksinimlerinin çoğunu ortadan kaldıracağını belirten Leshner, o zaman Robinhood’un kredi yükümlülüklerinin veya kendi müşterilerine karşı dönme ihtiyacının olmayacağını ifade etti.

Uniswap, program lansmanını UNI’nın rallisi ile destekliyor

Uniswap’in hibe programı, değişimin ekosistemini genişletmeye yardımcı olmanın bir yolu olarak 20 Ocak’ta açıklandı.

Bu programa katılmakla ilgilenen yazılımcıların artık bir teklif sunma ve genel platforma değer katan bir projenin geliştirilmesi için fon alma şansına sahip oldukları kaydedildi. Uniswap’in Twitter yayınına göre, başvurular açıldıktan sonraki 14 gün içinde Uniswap Grants’a 40 hibe başvurusu yapıldığı belirtildi.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Volatilite 5 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Hibe programının yayınlanmasından bu yana UNI’nin fiyatı, 21 Ocak’taki değeri olan 7.10 dolardan şu anki fiyatı 18.51 dolara çıkarak %160 artış gösterdi.

Uniswap’in yükselen kilitli toplam değeri ile birlikte günlük işlem hacminin ve yatırımcıların gelecek v3 lansmanına duyduğu heyecanın, UNI’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesini destekleyen ek faktörler olduğu kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar