21 Mayıs 2022, Cumartesi
19 C
İstanbul

DeFi’de Yaşanan Düşüşle Birlikte Ethereum Piyasası Temkinli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

DeFi’de yaşanan düşüşe paralel olarak Ether fiyatın boğa piyasası görüşü hakim. Yatırımcılar kendilerini hedge etme yoluna gidebilir.

Binance indirim kodu

Opsiyon piyasaları verisi, Ether’de artan işlem sayısının fiyatları düşüreceğini gözler önüne seriyor. Bir borsacıya göre bu veri, merkezsiz finansta (DeFi) yaşanacak düşüşün yol açacağı toplu fiyat düşüşlerine yönelik korkuyu yansıtıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
 • Ether’in satış/alış hacmi oranı -opsiyonlarda satışa karşılık gerçekleşen alışın oranı ile hesaplanan bir ölçüm- Çarşamba günü 2.45’e yükseldi.
 • Veri kaynağı Skew’e göre bu oran, 31 Ocak 2019’dan beri görülen en yüksek seviye olma özelliğini taşıyor.
 • Bir başka deyişle, her bir alış emrine karşılık ikiden fazla satış emri veriliyor. Bu da piyasada düşüş beklentisi olarak yorumlanabilir.

 • Polychain Capital’a dayalı türev araçlar platformu Alpha5’in kurucusu Vishal Shah, CoinDesk’e verdiği ropörtajda “Satır aralarındaki mesaj, işlem yapanların ether fiyatındaki birinci etken olan DeFi’deki dalgalanmalara karşı satış opsiyonlu koruma işlemlerine gerek duyacağı yönünde.” dedi.
 • Bazı yorumcuların görüşü ise, DeFi’nin basamak basamak büyümesinin bir fiyat balonu oluşturduğu ve sürdürülemez hale geldiği yönünde.
 • Blockchain danışmanı Maya Zehavi, Çarşamba günü attığı tweette “DeFi, 2008 yılında yaşanan varlığa dayalı finans balonunun hızlı bir tekrarını yaşıyor.” dedi.
 • DeFi projeleri ve istikrarlı coinlerin yüksek bant genişliğinin yol açtığı Gas komisyonlarındaki artış ve piyasada yaşanan sıkışma da Ether atmosferinde yaşanan diğer sorunlar.
 • Glassnode’a göre, madenciler Ağustos ayında komisyon ücretlerinden 110 milyon doların üzerinde bir gelir elde etti.
 • DeFi Pulse’a göre, kripto para piyasasındaki genel düşüşün yanı sıra, DeFi uygulamalarına bağlı olan toplam değer, son sekiz günde 9.6 milyar dolardan 6.11 milyar dolara sert bir düşüş kaydetti.
 • Ether fiyatı geçen hafta 480 dolardan 320 dolara kadar düştü.
 • Bununla birlikte, yatırımcılar daha sert fiyat düşüşleri bekliyor. Vadesi üç ile altı ay arasında dolacak alış opsiyonları satışlardan daha yüksek fiyatlandığı için ise bu düşüşün kısa ömürlü olmasını öngörüyorlar.
 • Satışların alışlara göre maliyetini hesaplayan satış/alış eğrisinin bir aylık durumuna baktığımızda satış opsiyonlarına olan talebin %6.8’lik bir artış kaydettiğini görüyoruz.
 • Buna rağmen üç ile altı aylık eğrilerin sıfırın altında kalması, uzun vadede yükseliş beklentilerinin korunduğunu gösteriyor.
 • Bu yazı yayınlandığı esnada, ether 365 dolar civarında işlem görüyordu.
Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar