26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

DeFi’nin Geleceği Afrika’da mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Cardano Blok Zinciri’nin arkasındaki yazılımcılar olan IOHK’un CEO’su Charles Hoskinson, Youtube’da sık sık yaptığı ziyaretlerden birinde, şirketin uzun vadeli gelişim odağının Afrika’ya dayandığını ve dünyanın en kalabalık ikinci nüfusuna sahip olan kıtanın, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasının geleceği olabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Kimlik sistemlerine, ödeme sistemlerine ve hisse senetlerini temsil etmenin yeni yollarına ihtiyaç duyacak olan DeFi tüketicilerinin kim olacağı sorusunu yanıtlayan Hoskinson, bu sorunun cevabının batı dünyasının kemikleşmiş ve büyük ölçüde düzenlenmiş pazarları olmadığını açıkladı. Bunun yerine sorumluluk sahibi olamamalarına rağmen çaresizce rekabet etmeye devam eden Afrika ülkelerine dikkat çeken CEO, teçhizat ve fikirlere açık, dost canlısı Afrika’nın DeFi’nin geleceği olma potansiyeli taşıdığını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hoskinson ayrıca beşeri sermayenin, fiziksel sermayenin ve ekonominin doğru yönde ilerlediği düşünüldüğünde Afrika’nın gelecek on yıl içerisinde en umut verici ekonomik ortamı yaratacağına inandığını dile getirdi.

DeFi yazılımları bankasız ve yetersiz kullanıcılar düşünerek tasarlanmalı

IOHK’un CEO’su, DeFi’nin bir sonraki benimsenme dalgasının Afrika’da başlayacağını düşünen tek isim değil.

Blok zinciri düşünce kuruluşlarından biri olan Curve Labs’tan Patrick Rawson da DeFi yazılımcılarının, yerel kullanıcılara ulaşmak için ürünlerini bankasız ve yetersiz kullanıcılara göre uyarlamaları gerekeceğini söyledi.

Cardano’nun dünyanın en kalabalık ikinci kıtasında nasıl büyüyeceğine dair çok fazla ayrıntının bulunmadığına dair eleştirileri de yanıtlayan Hoskinson, Cardano’nun blok zinciri projesine “stratejik ortaklar, ilişkiler ve doğru yerlerde politik erişim” sağlayan ağları ve ilişkileri başarıyla kurduğunu açıkladı.

Bu bağlantıların, en önemli şirketlerle anlaşmalar yapmalarını sağlayacağına ve bunun da çok daha büyük anlaşmaların yapılmasına yardımcı olacağına inandığını sözlerine ekleyen Hoskinson, kıta genelinde 5.6 trilyon dolarlık bir servetin bulunduğunun ve bunun çok azının küresel pazarlarda mevcut olduğunun altını çizdi.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM) ve Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Analizi - 12 Mayıs

Kurucu, ilgilenenler için Cardano’nun Afrika lansmanının stratejilerini ve ayrıntılarını daha fazla netlik ve strateji özellikleriyle ortaya koyacak özel bir Youtube bölümü vaadinde de bulundu.

5.6 trilyon dolarlık mevcut servetin temsilinin Cardano blok zincirinde yaşayacağını belirten Hoskinson, daha önce de bir tartışma platformunda Cardano’nun Afrika girişimini detaylıca anlatmıştı. O platformda, genel merkezi Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da bulunan IOHK’un şimdiye kadar kazanmayı başardığı sözleşmelerin ayrıntılarını veren CEO, şirketin düşük teklif aldığı bir örneği de ortaya çıkarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar