1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

DeFi’nin yearn.finance Platformu Coinbase Pro’ya Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

DeFi’nin yearn.finance platformuna güç veren YFI tokeni, 14 Eylül tarihinde Coinbase Pro’da piyasaya sürülecek.

Binance indirim kodu

Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan lansman ile Coinbase Pro’nun borsasına eklenmiş olan son DeFi yönetim tokeni de (governance token) hizmete sunulmuş olacak. Haziran ayında Compound’un COMP ve Maker’ın MKR’si, Ağustos ayında ise Bands’in BAND tokenleri Coinbase Pro’ya eklenmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

YFI, bu yaz ayları itibariyle DeFi’den ilham alarak kendisini en çok geliştiren alanlardan biri olarak öne çıkıyor. CoinMarketCap veri sitesinde gelen bilgiler ışığında YFI, 1 milyar dolar değerindeki piyasa değeri ve 546 milyar dolarlık hacmi ile oldukça popüler gözüküyor.

“Satın Almayın, Kazanın!”

Tek bir YFI’nın sahip olduğu maliyet 31 Ağustos tarihinde 39.306 dolara kadar yükseldi. Bu değer o zamanki Bitcoin fiyatının dört katı olarak dikkat çekerken, tüm zamanların en yüksek seviyesini de ikiye katlamış oldu. Paylaşılan veriler ışığında 18 milyonu aşkın Bitcoin ile karşılaştırıldığında dolaşımda yalnızca 29.967 YFI bulunuyor. Ve Bitcoin’in piyasa değeri YFI’ların neredeyse 200 kat daha büyüğü olarak dikkat çekiyor.

YFI’nin fiyatı Eylül ayı başında Bitcoin ve Ethereum’un fiyatı ile birlikte düşüşe geçmesine rağmen bu sürecin ardından bir kez daha artış eğilimi içerisine girerek mevcut fiyatı olan 34.271 dolara yükseldi. YFI fiyatı yalnızca son 24 saat içinde %26 artış gösterdi.

Tüm bu gelişmeler yearn.finance’ın yaratıcısı Andre Cronje tarafından “0 değerine” sahip olarak sunulan bir token kapsamında gerçekleşti. Cronje, tokeni piyasaya sürdükten sonra şu notu düştü: “Satın almayın. Kazanın.”

Yearn.finance’ın temel özelliği, kripto paraları farklı DeFi borç verme ve likidite protokolleri arasında dağıtarak akıllı sözleşmeler kapsamında yüksek miktarda faiz geliri oluşturmaktır.

İlgili Haber:  Kanada'da İkinci Bir Bitcoin ETF'si Onaylandı

Kuruluşundan bu yana, yearn.finance bir tür DeFi süper uygulaması ışığında genişleme yaşadı. “Vaults” özelliği ile birlikte likidite protokollerindeki getiriler maksimize edilir; “Earn” bölümünde ise ödünç verme protokolleri için aynı maksimizasyon işlemi uygulanır.

yearn.finance En Popüler Beşinci DeFi Protokolü

An itibariyle yearn.finance akıllı sözleşmeler kapsamındaki beşinci en popüler DeFi protokolü olarak dikkat çekiyor. Önünde ise Uniswap, Curve Finance, Maker ve Aave protokolleri yer alıyor.

Coinbase Pro ise Coinbase’in kripto borsasıdır. Normal Coinbase uygulamasından Bitcoin satın almak direkt olarak Coinbase borsasından satın almak anlamına gelirken, Coinbase Pro’da ise diğer borsa kullanıcıları arasındaki ticareti destekleyen tam teşekküllü bir borsa yapısı yaratılmıştır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar