DeFi’yi Gelecekte Ne Bekliyor?

SushiSwap’in proje lideri, DEX’in yearn.finance ile olan ortaklığından ve geleceğe yönelik planlarından bahsetti.

Haberin Özeti

  • SushiSwap’in proje lideri bugün UniWhales’e özel bir röportaj verdi.
  • Geliştirici, DEX’in kurucusu Şef Nomi’nin artık projede yer almadığını söyledi.
  • Proje lideri 0xMaki, SushiSwap’in yearn.finance ile birleşmesinden ve 2021’e yönelik planlarından bahsetti.

SushiSwap’in proje lideri 0xMaki, bugün 2021 için DeFi planlarını açıkladı.

UniWhales üyelerine özel bir sohbette, kimliğini açıklamayan anonim bir geliştirici, merkezi olmayan borsa DEX’in yaratıcısı Chef Nomi ile artık iletişim halinde olmadıklarını dile getirdi.

SushiSwap, merkezi olmayan borsa Uniswap’in bir klonudur. DeFi dünyası yaz aylarında patlama yaşadığında borsa da bundan önemli miktarda kar elde etti.

SushiSwap’ın DeFi Planları

Ancak yaratıcısı, DEX’in yerel tokenleri olan $ SUSHI’yi 14 milyon Dolar değerinde Ethereum’a çevirdiğinde ve aniden ortadan kaybolduğunda bir çıkış dolandırıcılığı yapmakla suçlandı. Daha sonra bu miktarı iade etse de artık projede yer almıyor.

0xMaki, UniWhales’in kurucu ortağı Matt Aaron ile yaptığı röportajda “Bir süredir konuşmuyoruz, artık onun işin içinde olmadığını söyleyebilirim.” dedi.

Ancak tüm bu çarpıcı olaylara rağmen SushiSwap büyümeye devam ediyor. Bu durum, o zamandan bu yana alandaki en büyük projelerden biri olan yearn.finance’ın ilgisini çekti. Yaratıcısı Andre Cronje, bu ay iki projenin birleşeceğini söyledi.

“Cronje ile Aynı Hedefleri Paylaşıyoruz”

0xMaki bugün, söz konusu ortaklık hakkında şu ifadeleri kullandı: “Aynı hedefleri paylaşıyoruz. Cronje, pek çok iyi fikri olan birisi. Biz de onun fikirlerini varış çizgisine iten güç olacağız.” dedi.

“İkimiz de ademi merkeziyetçiliğin büyük savunucularıyız. Günün sonunda ikimiz için de asıl endişe, varlıklar için sermaye verimliliğidir.” diyen 0xMaki, her iki projede de tek bir protokol kullanarak müşterilerin getirilerini maksimize etmek istiyor.

  SUSHI Projesinin Yeni Yöneticisi Forbes'in Sorularını Cevapladı

0xMaki ayrıca, DEX’in BentoBox’ı 2021’de kullanıma sunacağını söyledi. BentoBox, SushiSwap kullanıcılarının daha az riskli bir şekilde kredi alıp vermelerine olanak tanıyan bir protokol. Şu an için SushiSwap platformunda bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın