Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Perşembe günü, kripto araştırma firması Delphi Digital, dijital pet NFT’lere harcama yaptı ve bu tür tokenlerin nadirliğinin, onları daha cazip bir kripto yatırımı haline getirdiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Beş dijital yaratık ya da daha doğru bir ifadeyle “Axies”, dün Axie Infinity blockchain oyununda 160.000 dolardan fazlaya satıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axies’i satın alan Delphi Digital, NFT’lerin değerlerini, varlıklarının kıtlığı ve nadirliğinden aldığını söyledi.

Firma, yatırımcıların NFT’leri tipik fiyat değişimlerinden biraz farklı olduklarından, kripto portföyünün bir parçası olarak satın almayı düşünebileceklerini söyledi.

Bir kripto para araştırma ve danışmanlık firması olan Delphi Digital, dün Axie Infinity blockchain oyununda, 162.000 dolardan fazla ödeme yaparak beş adet Ethereum tabanlı geri ödemesi olmayan token (NFT) satın aldı. Bu işlem, şimdiye kadarki en pahalı NFT alımlarından biri oldu.

Axie Infinity, kullanıcıların “Axies” adı verilen fantastik yaratıkların sanal eğitmelerine, yetiştirmelerine, savaşmalarına ve hatta üremelerine olanak tanıyan dijital bir evcil hayvan oyunudur. Her Axie, oyun içi değerlerini değiştiren benzersiz bir genetik işaretlemeye sahiptir.

Perşembe günü yapılan periyodik alımlarda, firma “3 mistik” zehirli sürüngen tipi beş tane Axie NFT’si alarak, 69.9 Ether (yaklaşık 24.128 dolar) ile 150 Ether (yaklaşık 51.778 dolar) arasında değişen miktarlar ödedi.

Ama neden dijital yaratıklara yüz binlerce dolar ödediler?

Delphi Digital’in kurucu ortağı Medio Demarco, yaptığı açıklamada, “oyunun popülaritesi arttıkça, bu NFT’lerin değeri de nadir olmaları ve kullanışlılıkları göz önüne alınarak artabilir” dedi.

Nadirlik açısından, Delphi’nin satın aldığı sözde “Quad Mystic” tipi Axie, oyunda tahmini 150.000 toplam Axie’den şimdiye kadar yapılmış üç evcil hayvandan biriydi.

Delphi’nin kurucularından biri olan Anil Lulla, yatırımcıların oyundaki varlıkları daha geniş bir kripto portföyünün bir parçası olarak değerlendirebileceklerini söyledi.

İlgili Haber:  Kenya’daki Bir Golf Turnuvasına Girişlerde Stabilcoin'le Ödeme Yapılacak

NFT’lerin popülaritesi artıyor

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin hepsi yukarı ve aşağı birlikte hareket ediyor. Axies’in fiyatları ise pazarın geri kalanıyla birlikte hareket etmez” dedi.

Axie Infinity’nin büyüme Başkanı Jiho Zirlin, yaptığı açıklamalarda, Axie NFT’lerin dünyanın bu bölümünde bir tür statü sembolü olduğunu söyleyerek, onların nadirliği, estetiği ve gelecekteki potansiyel faydası, gelecekte Axies’e daha yüksek fiyatlar için teklif verebilecek alıcıları cezbetmektedir dedi.

NFT’ler Axie Infinity gibi oyunların 2018’ten beri var olmasına rağmen, son birkaç hafta içinde kripto piyasasında büyümekte olan bir pazar haline geldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?